Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Jubileuszowa sesja naukowa z okazji 70-lecia Oddziału Górnośląskiego PTM

24.11.2023 - 07:47, aktualizacja 24.11.2023 - 07:54
Redakcja: jp

W imieniu Zarządu Oddziału Górnośląskiego  Polskiego Towarzystwa Matematycznego (PTM), pod przewodnictwem Prezesa, prof. dr. hab. Michała Baczyńskiego serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody 70. rocznicy powstania Oddziału Górnośląskiego PTM. Sesja odbędzie się w dniu 8 grudnia 2023 r. w auli im Kazimierza Lepszego w Rektoracie UŚ przy ul. Bankowej 12 w Katowicach.

Dnia 12 grudnia 1953 roku odbyło się pierwsze posiedzenie Oddziału Gliwickiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego (PTM), który w 1965 r. przeniósł się do Katowic i zmienił nazwę na Oddział Górnośląski PTM. Zwyczajowo, rok 1953 uznawany jest więc za rok utworzenia oddziału PTM na Górnym Śląsku.

W związku z powyższym, w bieżącym roku kalendarzowym (2023) obchodzimy 70. rocznicę powstania Oddziału Górnośląskiego PTM. Z tej okazji Zarząd PTM podjął inicjatywę organizacji jubileuszowej sesji naukowej, zatytułowanej 70 lat Oddziału Górnośląskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Miło nam także poinformować, że inicjatywa została oficjalnie objęta Honorowym Patronatem JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego.

W imieniu Zarządu Oddziału Górnośląskiego PTM
serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w wykładach.

Harmonogram wydarzenia