Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Poniedziałek z IT | Czysta architektura – wprowadzenie do zasad designu struktury oprogramowania

16.03.2022 - 11:49, aktualizacja 31.03.2022 - 11:52
Redakcja: jp
Tagi: poniedziałek z IT
logo firmy eq system

Łukasz Plaskacz – programista eq system

O spotkaniu

Czysta architektura – wprowadzenie do zasad designu struktury oprogramowania.
Jak należy projektować oprogramowanie, aby zapewnić łatwość modyfikacji i poprawić jego skalowalność

Proces powstawania oprogramowania jest doskonalony od dziesięcioleci. Przez lata, często metodą prób i błędów, wypracowano pewne wzorce, których respektowanie jest warunkiem stworzenia oprogramowania o czystej architekturze – poprawnego strukturalnie, łatwego w utrzymaniu i rozwijaniu, a przede wszystkim działającego zgodnie z oczekiwaniami. Warto poznać najbardziej kluczowe zasady!

W trakcie spotkania poruszone zostaną takie zagadnienia jak:

• Najważniejsze zasady projektowania oprogramowania.
  • Priorytety jakimi powinniśmy się kierować przy projektowaniu aplikacji.
  • Wpływ stosowania paradygmatów oprogramowania na jego architekturę.

Opis firmy

Od 1991 roku eq system doradza, tworzy i wdraża rozwiązania informatyczne w zakresie kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem. Nasz autorski system XRIMER służy optymalizacji procesów w zakresie zarządzania produkcją i personelem. Współpracujemy z przedsiębiorstwami, reprezentującymi sektor produkcyjny, usługowy i handlowy

Z roku na rok rośniemy w siłę i poszerzamy swoje struktury. Tempo naszego rozwoju jest efektem zespołowej pracy ponad 180 zdolnych i ambitnych specjalistów z różnych dziedzin. Wierzymy w naszych pracowników i chętnie w nich inwestujemy. Stawiamy przed nimi wyzwania, bo wiemy, że razem będziemy w stanie sprostać każdemu z nich.”

eq system logo