Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Poniedziałek z IT | eq system | Testowanie automatyczne czy manualne?

20.10.2022 - 13:13, aktualizacja 28.10.2022 - 15:34
Redakcja: jp
Tagi: poniedziałek z IT

Prowadzący

Adam Postawka – tester automatyzujący

O spotkaniu

Testowanie automatyczne czy manualne? Jakie dodatkowe umiejętności i narzędzia kryją za sobą automaty? 

Podczas spotkania zostanie dokonana analiza porównawcza wykorzystywanych narzędzi i umiejętności przy testach manualnych i automatycznych (m.in.: czasochłonność, szybkość, czynności pozatestowe, utrzymanie testów). Rozstrzygnięty zostanie także dylemat zapotrzebowania rynkowego i korzyści dla produkcji oprogramowania płynące z wdrożenia testów automatycznych.

Podczas spotkania w głównej mierze zapoznamy się bliżej z technologiami bezpośrednio związanymi z testowaniem automatycznym. Najważniejsza wiedza i stos technologiczny z punktu widzenia testera automatyzującego:

  1. Język programowania JAVA.
  2. Testy Selenium.
  3. Testowanie API aplikacji (testy integracyjne).
  4. HTML/CSS.
  5. Testy wydajności aplikacji”Opis firmy

Opis firmy

Od 1991 roku eq system doradza, tworzy i wdraża rozwiązania informatyczne w zakresie kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem. Nasz autorski system XPRIMER służy optymalizacji procesów w zakresie zarządzania produkcją i personelem. Współpracujemy z przedsiębiorstwami, reprezentującymi sektor produkcyjny, usługowy i handlowy.

Z roku na rok rośniemy w siłę i poszerzamy swoje struktury. Tempo naszego rozwoju jest efektem zespołowej pracy ponad 200 zdolnych i ambitnych specjalistów z różnych dziedzin. Wierzymy w naszych pracowników i chętnie w nich inwestujemy. Stawiamy przed nimi wyzwania, bo wiemy, że razem będziemy w stanie sprostać każdemu z nich.

Zapraszamy na spotkania, podczas których będziemy dzielić się wiedzą i doświadczeniem naszych ekspertów w zakresie tworzenia oprogramowania i wspierać Cię w budowaniu kompetencji przydatnych na rynku pracy.

Link do spotkania

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join…

return to top