Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Poniedziałek z IT | Nvidia | Ogromne sieci neuronowe i ich wpływ na przyszłość sztucznej inteligencji

08.11.2022 - 15:32, aktualizacja 13.01.2023 - 10:25
Redakcja: jp
Tagi: poniedziałek z IT

Prowadzący 

Adam Grzywaczewski – Senior Deep Learning Data Scientist

O spotkaniu

Ogromne sieci neuronowe i ich wpływ na przyszłość sztucznej inteligencji

Świat sztucznej inteligencji przechodzi właśnie potężną rewolucję. Ogromne sieci neuronowe, które powstały w konsekwencji sukcesu nienadzorowanego uczenia się (self-supervised learning), nie tylko uczą się znacznie szybciej, ale co ważniejsze, dużo szybciej dostosowują się do nowych zadań tworząc fundament dla silnej, sztucznej inteligencji. W tym wykładzie przedyskutujemy właściwości ogromnych sieci neuronowych oraz powody, dla których nieodwrotnie zmieniają one świat sztucznej inteligencji. Podczas wykładu poznacie okres rewolucji w procesie programowania komputerowego oraz sposoby jak projektujemy interfejsy użytkownika robotyki.

Opis firmy

Stawiamy czoła największym wyzwaniom świata. Nasze prace nad sztuczną inteligencją i metaverse przekształcają największe branże na świecie, wywierając głęboki wpływ na społeczeństwo.

Tworzymy cyfrowego bliźniaka naszej planety – zwanego Earth-2 – aby pomóc w przewidywaniu zmian klimatycznych z kilkudziesięcioletnim wyprzedzeniem.

Od astrofizyki i genomiki po naukę o klimacie i poszukiwanie nowych źródeł energii – naukowcy z różnych dziedzin korzystają z technologii NVIDIA do rozwiązywania kolejnych wielkich wyzwań. I wiele więcej…

Link do spotkania

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join…

return to top