Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Poniedziałek z IT | Sopra Steria | AI jako Asystent Programisty: Korzyści i Ograniczenia

04.12.2023 - 17:48, aktualizacja 07.12.2023 - 14:16
Redakcja: slawomirkaptacz
Tagi: poniedziałek z IT

Miłosz Niczyporuk – Technical Director

O spotkaniu

AI jako Asystent Programisty: Korzyści i Ograniczenia

Wiele mówi się o sztucznej inteligencji jako o sile, która ma potencjał zastąpić programistów w ich codziennych obowiązkach. Podczas wykładu zbadamy, na ile to twierdzenie jest zgodne z rzeczywistością. Przyjrzymy się aktualnym możliwościom, jakie AI oferuje w zakresie wsparcia dla programistów. Zbadamy, które etapy procesu tworzenia oprogramowania mogą być efektywnie wspomagane przez sztuczną inteligencję. Dodatkowo, przedstawimy konkretne przykłady wykorzystania narzędzi, które generują kod, ukazując, jak mogą one ułatwić pracę i zwiększyć produktywność w dziedzinie programowania.

Opis firmy

Sopra Steria Apps Services, jako Globalne Centrum Serwisowe dla rozwoju oprogramowania, jest liderem w dziedzinie transformacji cyfrowej. Tej Firmie zaufały organizacje prywatne i publiczne podejmujące złożone i krytyczne wyzwania biznesowe. Konsultanci IT na co dzień tworzą oraz doskonalą istniejące już rozwiązania w oparciu o najnowsze technologie, w tym AI. Wykorzystują również takie języki programowania jak Java, .Net, C++ oraz rozwiązania chmurowe.

Link do spotkania