Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Sosnowiec Game Jam na Uniwersytecie Śląskim

07.05.2024 - 09:55, aktualizacja 28.06.2024 - 10:14
Redakcja: jp

Instytut Informatyki zaprasza wszystkich studentów Uniwersytetu Śląskiego na jedyne tego rodzaju wydarzenie w Sosnowcu. Jest to pierwsze i nie ostatnie wydarzenie growe w „Domu Informatyków”, łączące pasjonatów tworzenia gier z różnych wydziałów.

Wydarzenie to – na wzór Global Game Jam organizowanego co roku w sesji zimowej w Cieszynie – stara się wnieść tę samą atmosferę współpracy i integracji w gorącą sesję letnią w Sosnowcu.

Wydarzenie odbędzie się w ostatni weekend sesji letniej, czyli 28-30 czerwca 2024.
Będą to trzy dni i dwie noce przepełnione kreatywnymi pomysłami.

Informatycy, jako gospodarze imprezy, pojawią się dość licznie, ale poza nimi zjawią się także Filolodzy, którzy studiują po sąsiedzku i również mają studentów zafascynowanych grami.
Ponieważ wydarzenie ma charakter stacjonarny z elementami współpracy hybrydowej, w imprezie wezmą również udział Plastycy i Muzycy z Cieszyna, tym razem jako mile widziani goście.
Wydarzenie pozwoli zgromadzić pod jednym dachem grono zdolnych ludzi o różnych talentach, którzy we współpracy ze sobą stworzą wyjątkowe i różnorodne gry na jeden temat.

Co będzie tematem tegorocznego Sosnowiec Game Jam?
To zdradzimy podczas imprezy
.