Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

18.02.2023 r. Warsztaty Fizyka (termin II)

25.01.2023 - 11:41, aktualizacja 25.01.2023 - 11:41
Redakcja: magdakorbela

Z najlepszymi przez naukę – Warsztaty popularnonaukowe

Zapraszamy na warsztaty z fizyki (termin II) w ramach Projektu „Popularyzacja i Nauka: PIN UŚ – kod do przyszłości”.

Co:
„Jak widzimy świat”

Podczas warsztatów postaramy się odpowiedzieć jakie elementy są nam niezbędne, aby móc zobaczyć otaczający nas świat. Wykonując wspólnie doświadczenia poznamy najważniejsze prawa dotyczące światła, wytworzymy obrazy w różnego rodzaju zwierciadłach, wcielimy się w rolę Leonarda da Vinci, poznamy tajniki lewitacji i poszukamy skrzata po drugiej stronie tęczy. Zapraszam Was na wyprawę do krainy nauki i iluzji.

„Poruszająca elektryczność”

Czy ziemniak może być źródłem energii elektrycznej? Czy człowiek może być źródłem energii elektrycznej? Czy przeżyjemy porażenie prądem o napięciu kilku tysięcy woltów? Spróbujemy odpowiedzieć na te i inne pytania dotyczące prądu elektrycznego oraz poznamy także podstawowe zasady łączenia elementów obwodów elektrycznych.

„Bryła sztywna i wytrzymałość”

W czasie zajęć poznamy zasady leżące u podstaw projektowania i budowania trwałych i stabilnych konstrukcji. Wspólnie spróbujemy zbudować wytrzymały dźwig lub most z klocków oraz postaramy się sprawdzić jego wytrzymałość. Do doświadczeń wykorzystamy również gotowe konstrukcje z klocków Lego.

Gdzie:
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego
ul. 75. Pułku Piechoty 1A, 41-500 Chorzów

Kiedy:
18.02.2023 r. (sobota) godz. 8:00-15:45

W warsztatach mogą wziąć udział uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół średnich.

Zarejestruj się!

Szczegółowe informacje o warsztatach można znaleźć na stronie.

Pozostały ostanie miejsca!

Więcej informacji o projekcie na stronie.

logo projektu pin us

Projekt dofinansowano w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministerstwa Edukacji i Nauki