Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Student | Wykład o cyberbezpieczeństwie Od zera do roota – etyczny hacking w praktyce

04.04.2024 - 10:50, aktualizacja 04.04.2024 - 12:24
Redakcja: jp

Drogie Studentki, Drodzy Studenci

Fundacja 17 53c zaprasza na wykład o cyberbezpieczeństwie, który odbędzie się w dniu 18 kwietnia 2024 r. w Sosnowcu ul. Będzińska 39 w sala B5 o godz. 13.45-15.15.

Tytuł wykładu: Od zera do roota – etyczny hacking w praktyce.

Prowadzący: Michał Zięba – Penetration Tester

Fundacja 17 53c zajmuje się promocją cyberbezpieczeństwa. Jej celem jest budowanie świadomości oraz rozwój tego obszaru poprzez różnorodne działania, takie jak wspieranie projektów, organizacja inicjatyw, integracja podmiotów i ekspertów oraz organizowanie spotkań dla lokalnej społeczności.

Podczas wykładu dowiecie się, jak wygląda praca pentestera. Zostaną przedstawione podstawy metodyki testowania aplikacji webowych oraz infrastruktury. Usłyszycie także jak w procesie testowania wykorzystać narzędzie Burp Suite oraz język programowania Python.

Agenda:

• metodyka testów penetracyjnych oraz praca etycznego hakera,
  • OWASP Testing Guide i eksploitacja aplikacji webowych,
  • narzędzie Burp Suite,
  • automatyzacja eksploitacji – tworzenie własnych eksploitów,
  • metodyka testowania infrastruktury,
  • eskalacja uprawnień.