Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Women In Tech Summit 2022 | Fotorelacja

14.06.2022 - 09:27, aktualizacja 23.06.2022 - 09:32
Redakcja: jp

|tekst: dr hab. Agnieszka Nowak-Brzezińska, prof. UŚ
|zdjęcia: uczestnicy wydarzenia |

Women In Tech Summit 2022 to wspaniała inicjatywa. Najlepsza dla kobiet w domenie nauk ścisłych i technicznych na całą Europę.

W tym roku, Women In Tech Summit  zostało zorganizowane w Expo XXI w Warszawie. Dwa dni (7 i 8 czerwca) wypełniły wykłady, warsztaty, seminaria pełne wiedzy, świeżych pomysłów, spotkań z wspaniałymi ludźmi, sprzyjających możliwościom pracy i głębokim nawiązywaniem kontaktów. Misją wydarzenia jest wiara w kobiety i ich moc zmiany świata. Wiara w wartość nauki i technologii jako narzędzia pozwalającego nam poznać, rozumieć i tworzyć niesamowite rozwiązania najpilniejszych problemów.

Tegoroczna edycja zgromadziła 10 428 uczestników! w tym niemal 3000 studentów otrzymało darmowe wejściówki. Wydarzenie reprezentowały kobiety z ponad 80 krajów. Wśród wartych odnotowania liczb wymieńmy: 500 prelegentów, 77 specjalistycznych warsztatów, 500 sesji mentoringowych!

Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych reprezentowała Agnieszka Nowak-Brzezińska (prodziekan Wydziału ds. promocji i rozwoju), informatyczka oraz 7 studentów kierunków informatyka i informatyka stosowana. Wszyscy docenili możliwość uczestnictwa w takim wydarzeniu, podzielili się także swoimi relacjami.

JAKUB:
„Wyjazd na  Women in Tech Summit 2022 był dla mnie bardzo inspirujący. Dowiedziałem się bardzo dużo interesujących rzeczy na temat najnowszych trendów i kierunku w jaki zmierza świata IT. Poznałem również wiele wartościowych i ekscytujących osób. Bardzo się cieszę, że Uniwersytet Śląski dał mi możliwość wzięcia udziału w tak świetnym wydarzeniu.”


NATALIA
„Dla mnie osobiście bardzo ważny był wydźwięk tego wydarzenia – miejsce wspierające kobiety w rozwijaniu się w, jeszcze wciąż uważanych za „męskie”, dziedzinach, wspierające środowisko i szacunek dla każdego człowieka.”


KAROLINA
„Podczas wydarzenia Women in Tech Summit 2022 najbardziej doceniłam możliwość bezpośredniego kontaktu z największymi firmami branży technologicznej, co ułatwiło mi uzyskanie informacji na nurtujące pytania oraz pozwoliło na lepsze poznanie przedsiębiorstw oraz ich pracowników.”


ADAM
„Wyjazd na wydarzenie Women in Tech Summit 2022 był bardzo budujący i dał ogromną motywację do dalszego rozwoju w wymarzonym kierunku jakim jest IT. Rozmowy z doświadczonymi przedstawicielami topowych marek z tej dziedziny dały do zrozumienia, że nie ma się czego bać. Wielki świat IT czeka otworem.”


Prodziekan ds. promocji i rozwoju wraz ze studentami

Wydarzenie tego typu to doskonała okazja nie tylko do uświadomienia sobie jak ogromny jest zasób możliwości pracy w sektorze IT. Nasi studenci mogą być zupełnie spokojni o to, że każdy z nich znajdzie w tej dziedzinie coś dla siebie, pracę ale i zainteresowania na całe życie. Jest tu bowiem miejsce i dla grafików komputerowych, dla projektantów gier, dla programistów, dla testerów, dla administratorów bezpieczeństwa, dla typowych bazodanowców, dla tzw. start up’owców ale i mnóstwo innych możliwości.

W wydarzeniu wzięła także udział, studentka, Violetta Bayeva, stypendyska programu „Nowe Technologie dla Dziewczyn (NTDD)” prowadzonego przez Intel oraz fundację Perspektywy. O tym jak wiele nowej wiedzy zdobyła i jakie odczuwa zalety z tego programu oraz innych opowiedziała nam na łamach styczniowej Gazety Uniwersyteckiej -> https://gazeta.us.edu.pl

return to top