Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

„Dzień z WNST” w IX LO im. Wisławy Szymborskiej w Sosnowcu | 20 marca 2023 r.

23.03.2023 - 13:28, aktualizacja 27.03.2023 - 10:04
Redakcja: jp

W poniedziałek 20 marca 2023 r. zostały zainicjowane kontakty między Wydziałem Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ a społecznością szkolną IX Liceum Ogólnokształcącego im. Wisławy Szymborskiej w Sosnowcu. W ramach „Dnia z WNST” ponad połowa uczniów liceum wraz ze swoimi nauczycielami uczestniczyła w wykładach i warsztatach przygotowanych przez pracowników naszego wydziału. I tak dr Przemysław Kudłacik zapoznał zebranych z kryptowalutami i technologią blockchain, dr hab. Izabela Jendrzejewska, prof. UŚ opowiedziała o tajemniczym świecie kryształów, dr Łukasz Dawidowski zadał uczniom pytanie czy proste równoległe mogą się przecinać?,
a dr Magdalena Szklarska próbowała rozwikłać zagadki kryminalistyczne, w których główną rolę grały materiały polimerowe.

Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach w ramach Projektu-FITPED-AI, w czasie których mieli okazję zapoznać się z platformą Priscilla przeznaczoną do nauki przedmiotów związanych z informatyką – pomysłodawcami tych warsztatów byli: dr hab. Beata Zielosko, prof. UŚ, dr hab. Małgorzata Przybyła-Kasperek, prof. UŚ oraz dr Kornel Chromiński.

Mamy nadzieję, że ten niezwykle udany początek przyczyni się do nawiązania stałych kontaktów między naszymi placówkami. Dziękujemy Pani mgr Katarzynie Budziłek-Jurek za zaproszenie do szkoły, a wszystkim uczestnikom spotkań za miłą atmosferę i uwagę.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z pobytu naszych pracowników w IX LO im. Wisławy Szymborskiej w Sosnowcu.

Dzień z WNST w IX LO w Sosnowcu | Fot. Katarzyna Budziłek-Jurek