Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych

05.10.2022 - 17:03, aktualizacja 06.10.2022 - 09:43
Redakcja: jp

Rok akademicki 2022/2023 zainaugurowano na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w radosnej atmosferze 5 października 2022 roku.

Uroczystość otwarły wystąpienia: dziekan wydziału prof. dr hab. Danuty Stróż, prorektor ds. kształcenia i studentów dr Katarzyny Tryndy, prof. UŚ oraz prorektora ds. nauki i finansów prof. dr. hab. Michała Daszykowskiego – życzyli oni studentom owocnej nauki i zachęcili do rozwijania swoich pasji.

Zwieńczeniem inauguracji był wykład prof. dr. hab. Jerzego Dajki z Instytutu Fizyki im. Augusta Chełkowskiego, ściśle powiązany tematycznie z osiągnięciami, za które przydzielono poprzedniego dnia Nagrodę Nobla z dziedziny fizyki. W ramach wystąpienia pt. „Kwantowa komunikacja od splątania i teleportacji po kryptografię kwantową” naukowiec z humorem przybliżał dokonania, za które wyróżnieni zostali Alain Aspect, John F. Clauser oraz Anton Zeilinger.