Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Inauguracja roku akademickiego 2024/2025 na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych

10.10.2024 - 07:32, aktualizacja 15.10.2024 - 09:47
Redakcja: jp

W dniu 7 października 2024 r. przywitaliśmy rok akademicki 2024/2025 w Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych z pięknym słońcem za oknami! W uroczystości wziął udział Jego Magnificencja Rektor Uniwersytet Śląski w Katowicach wraz z dwójką Prorektorów. Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych w Uniwersytecie Śląskim może z dumą podkreślać, że w składzie Kolegium Rektorskiego liczącego pięć osób, dwie reprezentują właśnie nasz Wydział:

• prorektor ds. finansów prof. dr hab. Michał Daszykowski,
  • prorektor ds. studenckich i kształcenia dr Katarzyna Trynda, Prof. UŚ.

Wydarzenie to było szczególne dla kolegium dziekańskiego Wydziału, które objęło funkcje na najbliższe cztery lata. Po przemówieniach JM Rektora oraz Dziekana Wydziału nastąpiła chwila uroczystej immatrykulacji nowo przyjętych studentów.

Wydarzenie było też doskonałą okazją do docenienia zasłużonych pracowników wydziału. Wielu z nich odebrało z rąk JM Rektora oraz Dziekana listy gratulacyjne.
Wykład inauguracyjny pt. „Materiały wczoraj i dziś” wygłosiła prof. dr hab. Danuta Stróż.

To była piękna uroczystość!