Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Redakcja: jp

|tekst: dr hab. Grzegorz Dercz, prof. UŚ|
|zdjęcia: Wojciech Gurdziel, Izabela Matuła, Oliwia Starczewska|

W dniu 22 marca 2024 r. w Instytucie Inżynierii Materiałowej odbył się drugi Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej – ogólnopolska inicjatywa 15 uczelni i 6 instytutów badawczych z całej Polski mająca na celu popularyzację inżynierii materiałowej

W pierwszej części dnia gościliśmy kilkudziesięciu uczniów szkół średnich i podstawowych. Wspólnie biliśmy Rekord Polski w NAJWIĘKSZEJ LEKCJI INŻYNIERII MATERIAŁOWEJ!!! (WIELE LOKALIZACJI).

Wykład inauguracyjny pt. „Materiały inspirowane naturą czyli jak podpatrywać to najlepszych” poprowadziła dr inż. Sylwia Golba. Łącznie, podczas całego wydarzenia odbyło się 11 wykładów popularnonaukowych oraz 17 warsztatów dla uczestników. Na pytania dociekliwych gości odpowiadali oraz wszystkie aktywności prowadzili pracownicy Instytutu Inżynierii Materiałowej z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego.

W drugiej części dnia odbył się Materiałowy Piknik Rodzinny, podczas którego uczestnicy brali udział w „Spotkaniu z Inżynierią Materiałową” oraz „Warsztatach terenowych z pieczątkami ODIM”. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się Warsztaty akwarelowe dla dzieci i dorosłych, które poprowadziła mgr inż. Oliwia Starczewska. Na zakończenie wszyscy chętni uczestnicy warsztatów otrzymali dyplom udziału w Ogólnopolskim Dniu Inżynierii Materiałowej 2024.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy za rok!

www.odim.us.edu.pl

Wydarzenie zrealizowane w paśmie Miasto-Region-Akademia, w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. Wydarzenie dofinansowane ze środków Województwa Śląskiego – Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.