Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Scena Premier Naukowych: prof. dr hab. Jan Kisiel

24.11.2020 - 21:43, aktualizacja 18.05.2021 - 09:26
Redakcja: jp

Scena Premier Naukowych to nowa inicjatywa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W ramach SPN prezentujemy aktualne dokonania z wszystkich dyscyplin realizowanych na UŚ. Zapraszamy do udziału w spotkaniach z badaczami, autorami publikacji, osobami organizującymi inspirujące działania oraz twórcami projektów naukowych z naszej uczelni. Niepowtarzalną okazją, żeby posłuchać wyjątkowego naukowca, który w przystępny sposób mówi o swojej pracy jest SPN: Naukowy Talk Show.

Pierwszy naukowy talk show online odbył się 19 listopada 2020 roku w katowickim „Miejscowniku”. Gościem był prof. dr hab. Jan Kisiel, fizyk jądrowy z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ, który opowiadał między innymi o przełomowych badaniach nad antymaterią, które trafiły na okładkę „Nature”.