Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Śląska Moc Naukowców | 12.10.2024

15.10.2024 - 09:21, aktualizacja 17.10.2024 - 11:33
Redakcja: jp

W dniu 12 października 2024 r. Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych gościł w swoich pracowniach i salach warsztatowych młodzież, rodziców z dziećmi i seniorów. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki 2024 r.
Podczas tej niezwykłej nocy można było spotkać się z nauką „oko w oko”, nauka stała się dostępna dla wszystkich pokazując swoje fascynujące oblicze. W tym roku znów nie zabrakło emocji, innowacji i niesamowitych odkryć!
Krótki przegląd najciekawszych momentów został uwieczniony na fotografiach.
🔭 Pokazy, 🔬 Warsztaty laboratoryjne, 🤖 Robotyka i sztuczna inteligencja, 🧬 Eksperymenty na żywo, 🎓 Spotkania z naukowcami, 📚 Kąciki dla najmłodszych
Dziękujemy wszystkim za udział, zaangażowanie i pozytywną energię! Do zobaczenia za rok – już teraz możemy obiecać, że kolejna edycja będzie jeszcze bardziej spektakularna

Fot.: Karolina Gurdziel, Agnieszka Kiełboń, Grzegorz Machnik, Izabela Matuła,  Katarzyna Osińska, Agnieszka Szurko