Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych

27.03.2023 - 13:23, aktualizacja 28.03.2023 - 10:53
Redakcja: jp

Cóż to była za energia! Prawie 40 dyplomantów uczciło zakończenie studiów rzutem biretem studenckim. Było uroczyście, wzruszająco i radośnie – jednym słowem: fantastycznie!

W dniu 24 marca 2023 r. odbyła się uroczystość rozdania dyplomów absolwentom Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych. W uroczystości udział wzięli dr Katarzyna Trynda, prof. UŚ, prorektor Uniwersytetu Śląskiego ds. kształcenia i studentów, prof. dr hab. Danuta Stróż, Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych, dr hab. Seweryn Kowalski, prof. UŚ, prodziekan ds. badań naukowych i współpracy z zagranicą, dr hab. Ewa Malicka, prof. UŚ, prodziekan ds. kształcenia i studentów i dr hab. Agnieszka Nowak-Brzezińska, prof. UŚ, prodziekan ds. promocji i rozwoju. W wydarzeniu uczestniczyli także dyrektorzy instytutów naukowych, dyrektorzy kierunków studiów oraz promotorzy prac dyplomowych.

Głównymi gośćmi byli absolwenci Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych reprezentujący kierunki studiów prowadzonych na WNST. Absolwentom towarzyszyło szerokie grono osób towarzyszących; rodzina, przyjaciele i znajomi. Absolwenci ubrani w togi i birety otrzymali listy gratulacyjne. Uroczystość zwieńczona została tradycyjnym wyrzuceniem biretów w górę, symbolizującym szczęśliwe zakończenie studiów oraz rozpoczęcie nowego etapu w życiu.

Uroczystość uświetnił występ artystyczny wykonany przez pracowników Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji – dr. Wojciecha Golca, dr. Marcina Żupańskiego oraz ich przyjaciela Zbigniewa Wałacha.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


Jesteś na ostatnim roku albo semestrze studiów? To impreza specjalnie dla Ciebie! Trzymamy kciuki za szybkie spotkanie na kolejnym uroczystym rozdaniu dyplomów. Obserwuj stronę i media społecznościowe WNST i bądź na bieżąco!

Absolwentki Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych | Fot. Małgorzata Dymowska
return to top