Serdecznie zapraszamy do świata nauki wszystkich uczniów szkół podstawowych i średnich zafascynowanych eksperymentami do udziału w cyklu interdyscyplinarnych wykładów dla młodzieży szkolnej „Nauka Wokół Nas”.
O projekcie
Wykłady organizowane są w ramach projektu pn. „Akcja Popularyzacja”, finansowanego w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki – Popularyzacja Nauki i Promocja Sportu. Projekt realizowany jest przez Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych we współpracy z Wydziałem Nauk Przyrodniczych. Wykłady organizowane są na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych, w doskonale wyposażonych laboratoriach Śląskiego Interdyscyplinarnego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie.
Informacje organizacyjne
Pokazy prowadzone są w salach audytoryjnych budynku Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych, przy ulicy 75. Pułku Piechoty 1 A w Chorzowie od poniedziałku do piątku, od 13 września do 30 września 2021 roku.
Cykl wykładów obejmuje tematy z fizyki, chemii i nauki o materiałach. Wykłady odbywają się będą w dwóch seansach:
- Seans I – od 9:00 do 10:50.
- Seans II – od 11:30 do 13:20.
Każdy seans obejmuje trzy odrębne, 30-minutowe wykłady z pokazami o tematyce określonej w programie. Koszt udziału w cyklu wykładów to 10 zł od uczestnika, dla nauczycieli – wstęp wolny. Opłata uprawnia do wstępu na trzy wykłady.
Program wykładów oraz szczegółowe informacje na temat rezerwacji znajdują się na stronie programu: Informacje ogólne | Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych (us.edu.pl)
Rezerwację terminów uczestnictwa w wykładach można dokonać za pomocą formularza zgłoszeniowego (https://formularze.us.edu.pl/site/index/509)
W związku z ograniczoną liczbą miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację.
Formularz zgłoszeniowy jest już aktywny!
Zapraszamy serdecznie do rzeczywistego świata nauki, na przekór pandemii i nauczaniu zdalnemu!
Aktualizacja wrzesień 2022
Informacje o edycji 2022 dostępne są na stronie projektu:
https://us.edu.pl/wydzial/wnst/wspolpraca/szkoly/akcja-popularyzacja/wyklady-informacje-ogolne/
Zapraszamy serdecznie do rzeczywistego świata nauki.