Ruszyła kampania #ROG4Creators. To projekt dla młodych twórców i fanów gier. W ramach akcji ASUS Republic of Gamers odbywają się dwa konkursy – na stworzenie gry i napisanie fabuły dla niej. Motywem przewodnim jest pierwsza polska komercyjna gra na PC z 1992 r. „Electro Body” autorstwa Macieja Miąsika, który został ambasadorem akcji. Uczestnicy otrzymają materiały, kod oraz grę – inspirację do rozwinięcia. Do wygrania jest wysokiej klasy laptop, a także kursy, bony zakupowe, oraz wizyta i warsztaty w studiu produkcyjnym Ten Square Games. Udział może wziąć każdy.
To już kolejna edycja projektu #ROG4Creators, który wspiera młodych twórców różnych branż łączących kreatywność i zamiłowanie do gier. Jest to inicjatywa marki ASUS Republic of Gamers, która daje twórcom możliwość zaistnienia, ale także otwiera szansę do wygrania wartościowych nagród. Obecna edycja przygotowana jest z myślą o programistach i wszystkich, którzy tworzą lub chcą zacząć tworzyć gry – zarówno w części kodowania, pracy w programach, ale także pisania scenariuszy. Dlatego przygotowano dwa konkursy – na rozwinięcie gry w programie Unity, ale także na napisanie dla niej krótkiej fabuły. Na uczestników konkursu czekają cenne nagrody, to m.in. laptop ASUS ROG Zephyrus M16, profesjonalne kursy z tworzenia gier, bony na zakupy, ale także wizyta i warsztaty w znanym polskim studiu produkcyjnym – Ten Square Games, które jest głównym partnerem akcji.
Link do strony konkursu: https://rog4creators.pl
Do stworzenia gra i tekst – nowe Electro Body z 92 r.
Kampania podzielona jest na dwa konkursy. W pierwszym do stworzenia jest gra w programie Unity, a następnie udział w finałowym hackatonie online, do którego zaproszeni zostaną autorzy najlepszych prac z pierwszego etapu. W drugim konkursie uczestnicy muszą napisać krótką fabułę dla gry. Bazą dla obydwóch zadań jest pierwsza polska profesjonalna gra „Electro Body” z 1992 r. w odświeżonej szacie graficznej.
W ramach akcji studio Ten Square Games ze wsparciem Movie Games przygotowało grę inspirację „Electro ROG”. W konkursie głównym uczestnicy otrzymują jej bazowy kod, elementy graficzne do wykorzystania w programie Unity i muszą ją w swój sposób rozwinąć, lub stworzyć swoją grę, która będzie zawierała wskazane elementy.
W konkursie tekstowym do rozwinięcia jest fabuła dla gry.
Konkurs na produkcję gry startuje 15 listopada. Jego uczestnicy mają czas na nadesłanie swoich prac do 6 grudnia. Finałowy hackaton online, w którym weźmie udział 10 autorów najlepszych gier – odbędzie się 10 grudnia i potrwa 72 godziny.
Konkurs tekstowy startuje 22 listopada i potrwa do 13 grudnia.
W konkursach może wziąć udział każdy. Wystarczy wejść na stronę https://rog4creators.pl/. Tam znajdują się także wszystkie szczegóły, materiały, a także filmy z ambasadorami i tutoriale.
Akcję wspiera legenda polskiego rynku gier
Akcję wsparli ambasadorzy, wśród których jest Maciej Miąsik, legenda polskiego rynku produkcji gier. Autor pierwszej polskiej komercyjnej gry „Electro Body” i m.in. szef produkcji pierwszej części Wiedźmina. Projekt wsparł także Piotr Gnyp, wieloletni ekspert rynku gier i twórca czołowego serwisu branżowego „Polygamia”. Obecnie wraz z Miąsikiem związany jest z Movie Games, studiem, które wsparło #ROG4Creators. Wśród ambasadorów jest także Paweł Szpiczakowski ze studia Ten Square Games. To pod jego okiem stworzona została gra inspiracja dla uczestników „Electro ROG”. Projekt promuje także Damian Kuk z kanału na Youtube „PL Tutors”, który jest autorem tutoriali z tworzenia gry w Unity przygotowanych dla uczestników akcji.
Wszyscy biorą udział w specjalnym filmie promującym tę edycję #ROG4Creators, w którym dają porady dla uczestników, zdradzają szczegóły z pracy w branży gamedev, inspirują, pokazują tipy w programie Unity, czy też wspominają historię powstania pierwszej polskiej komercyjnej gry.
Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=sgqjp3yF7ng&t=183s
Akcja odbywa się pod patronatem medialnym portalu polskigamedev.pl, polygamia.pl i wp.pl. Głównym partnerem projektu zostało największe polskie studio produkujące gry mobilne Ten Square Games.
Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w projekcie.