Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

13.02.2023 - 11:58, aktualizacja 08.03.2023 - 15:07
Redakcja: jp
Tagi: Pi Day, święto liczby pi

Święto Liczby Pi to wydarzenie popularyzatorskie, którego data dyktowana jest przez 3 pierwsze cyfry liczby π: 3,14… Przypomnijmy, że jest to amerykański zapis daty 14 marca. XVII Święto Liczby Pi odbędzie się stacjonarnie w 3 miastach: Katowice – Chorzów – Sosnowiec.  W tym dniu znajdziecie nas w każdym budynku Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych.

100% nauk matematycznych + 100% nauk ścisłych i technicznych = XVII Święto Liczby Pi.

Zapraszamy na wykłady, warsztaty, pokazy z: matematyki, chemii, fizyki, informatyki, inżynierii biomedycznej, inżynierii materiałowej. Zapraszamy na konkursy, ciekawe rozmowy i dużo dobrej zabawy.

Na zajęcia – warsztaty i wykłady – gdzie są ustanowione limity, obowiązują zapisy. Limity miejsc są uzależnione od charakteru wydarzenia, limit miejsc na wykładzie to 90 osób, na warsztatach limity ustalane są indywidualnie i zależą od prowadzącego.

To wszystko dostępne w czasie Święta Liczby Pi już 14 marca 2023 r.
Podajemy naukę w lekkostrawnej formie.
Na zdrowie 🙂

O wykładzie inauguracyjnym

Wykład inauguracyjny pt. „Piękno i bestia (o sztuce, dizajnie i maszynach liczących)” wygłoszą prof. dr hab. Marian Oslislo i  dr hab. Ksawery Kaliski, prof. ASP o godz. 9:42 w auli w Katowicach przy ul. Uniwersyteckiej 4.

Wykład inauguracyjny będzie także dostępny w otwartej transmisji na żywo na kanale Youtube: link do transmisji.

Wykład będzie traktować o koegzystencji nauk ścisłych oraz sztuk wizualnych i dizajnu z perspektywy nauczycieli akademickich i studentów z Pracowni Działań Multimedialnych w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

O wykładowcach

Prof. dr hab. Marian Oslislo

• profesor sztuk plastycznych,
  • profesor,
  • projektant, orędownik nowych mediów i typografii w ruchu.

Więcej na stronach: Marian Oslislo – ASP Katowice i Marian Oslislo

Dr hab. Ksawery Kaliski

• doktor habilitowany sztuki,
  • profesor uczelni,
  • działa na styku sztuki i technologii, od rzeźby po instalacje interaktywne.

Więcej na stronie: Ksawery Kaliski – ASP Katowice

Transmisja wykładu inauguracyjnego

Plakat promujący wydarzenie

Wydarzenie organizowane jest przez Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął m.in. Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. dr hab. Ryszard Koziołek.