W piątek 14 marca 2025 roku Uniwersytet Śląski w Katowicach po raz dziewiętnasty obchodził Święto Liczby Pi (3.14). To wyjątkowe wydarzenie, które każdego roku przyciąga setki pasjonatów nauki, od uczniów i studentów po naukowców i miłośników matematyki. Tegoroczna edycja udowodniła, że nauki ścisłe i techniczne mogą być zarówno fascynujące, jak i niezwykle różnorodne – jak sieć 100 bilionów połączeń w ludzkim mózgu, które tworzą nieskończone możliwości odkryć i eksperymentów.
W Kampusie Chorzów – nauka, zabawa i… stand-up
Obchody Święta Liczby Pi w Chorzowie były prawdziwą gratką dla wszystkich miłośników nauki! Na uczestników czekały laboratoria chemiczne, gdzie eksperymenty rozbudzały ciekawość i pozwalały odkryć magię reakcji chemicznych. Doświadczenia z fizyki medycznej pokazały, jak nauka pomaga w diagnostyce i leczeniu, a wciągające gry i zabawy udowodniły, że liczby mogą być źródłem świetnej rozrywki.
Największą nowością tegorocznych obchodów był Stand-up naukowy Sekretne życie naukowca, który w lekkiej i humorystycznej formie przybliżył uczestnikom fascynujące zagadnienia nauk ścisłych i technicznych. Nauka jeszcze nigdy nie była tak zabawna!
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w liczbowej zabawie i wspólnie z nami odkrywali piękno nauk ścisłych i technicznych! Do zobaczenia za rok na XX jubileuszowej edycji!
Za oprawę fotograficzną dziękujemy Agnieszce Szurko i Katarzynie Suchańskiej