Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Dni otwarte 2021

Dzień otwarty kierunków inżynierskich – 21.04.2021

21 kwietnia 2021 roku odbył się Dzień Otwarty Kierunków Inżynierskich. Wydarzenie miało charakter online za pośrednictwem platformy MS Teams. Składało się z 20 wykładów (w tym 4 miniwykładów), podzielonych na 2 równoległe kanały. Zaprezentowano następujące dziedziny:
• informatyka,
• inżynieria biomedyczna,
• inżynieria materiałowa,
• mechatronika.

Uczestnicy dowiedzieli się, jak zrobić grę komputerową, przyjrzeli bliżej drobnym przedmiotom, które mają ogromne znaczenie oraz stanęli przed wieloma pytaniami nasuwającymi się, gdy mamy kontakt z nowymi technologiami. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie ostatnich i przedostatnich klas szkół średnich, a także inne zainteresowane osoby.

Zapraszamy do ponownego obejrzenia wykładów, które zostały zarejestrowane i dostępne są na kanale Youtube Uniwersytetu Śląskiego.

Więcej o wydarzeniu

Dzień otwarty Instytutu Fizyki – 15.03.2021

W dniu 15 marca 2021 r. odbył się Dzień Otwarty Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. Wydarzenie miało charakter zdalny na platformie MS Teams. Tematem przewodnim wydarzenia była „temperatura„. Uczniowie szkół średnich wysłuchali czterech wykładów popularno-naukowych oraz wzięli udział w 2 warsztatach tematycznych. Oprócz tradycyjnych zajęć dydaktycznych Instytut Fizyki zorganizował także dwa quizy termodynamiczne.

Dzień otwarty odbywał się równolegle z obchodami 15. edycji Święta Liczby Pi.

Łącznie w tym dniu było z nami ponad 300 uczniów ze szkół średnich województwa Śląskiego i nie tylko.  Spotkanie miało na celu przedstawienie korzyści płynących ze studiowania na kierunkach biofizyka, fizyka, fizyka medyczna, mikro i nanotechnologia.

Więcej o wydarzeniu

Dni otwarte 2020

Wirtualne Dni Otwarte – 04.06.2020

We wtorek 4 czerwca 2020 r. odbył się na Uniwersytecie Śląskim Wirtualny Dzień Otwarty dla kandydatów na studia. W wydarzeniu bez precedensu wzięło udział ponad 300 użytkowników online. Podczas transmisji na Facebooku Uniwersytetu Śląskiego można było zadawać pytania w najróżniejszej tematyce. Transmisja jest wciąż dostępna na Funpage’ u Uniwersytetu Śląskiego.  W dniach od  15 do 30 czerwca br. trwały Wirtualne Dni Otwarte na Wydziale.  W tym czasie można było obejrzeć miniwykłady popularnonaukowe, a także zadawać pytania online dotyczące studiowania na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych.

Więcej o wydarzeniu

Dzień otwarty Instytutu Fizyki – 26.02.2020

W dniu 26 lutego 2020 r. odbył się Dzień Otwarty Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. Tematem przewodnim wydarzenia był „tranzystor„. Uczniowie szkół średnich wysłuchali dwóch wykładów popularno-naukowych, wzięli udział w 26 warsztatach tematycznych. Łącznie w tym dniu odwiedziło nas ponad 200 uczniów ze szkół średnich województwa Śląskiego. Spotkanie miało na celu przedstawienie korzyści płynących ze studiowania na kierunkach Biofizyka, Fizyka, Fizyka medyczna, Mikro i nanotechnologia.

Więcej o wydarzeniu

Dzień otwarty kierunków Informatyki i Inżynieria biomedyczna – 03.03.2020

We wtorek 3 marca 2020 r. odbył się Dzień Otwarty kierunków Informatyka oraz Inżynieria biomedyczna. Podczas warsztatów można było posłuchać na temat chmury, struktury i bezpieczeństwa urządzeń inteligentnych, wirtualnej rzeczywistości, druku 3D czy implantów. To tylko niektóre z wielu ciekawych wykładów i warsztatów, które  się odbyły.
O wyjątkowo bogaty program zadbali dr Iwona Polak oraz dr inż. Szymon Sikorski.

Więcej o wydarzeniu

return to top