Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Projekt edukacyjny
„Informatyka kwantowa i chemia na rzecz zielonej przyszłości – Uniwersytet Śląski w Katowicach wspiera studentów i uczniów szkół ponadpodstawowych”

Projekt realizowany jest w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021–2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji) dla Priorytetu: FESL.10.00-Fundusze Europejskie na transformację dla Działania: FESL.10.25-Rozwój kształcenia wyższego zgodnie z potrzebami zielonej gospodarki.

Zadanie 4: Staże studenckie dla osób studiujących na kierunkach związanych z zieloną i cyfrową gospodarką realizowanych na WNST

Program „Staże Studenckie dla osób studiujących na kierunkach związanych z zieloną i cyfrową gospodarką na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych (WNST)” skierowany jest do wszystkich studentów i studentek studiujących na kierunkach związanych z zieloną i cyfrową gospodarką realizowanych na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ (np. chemia, technologia chemiczna, informatyka). Program skupia się na zapewnieniu studentom i studentkom możliwości zdobycia praktycznego doświadczenia oraz rozwijaniu kompetencji w obszarze zielonej i cyfrowej transformacji.

Działania w ramach zadania
W ramach Projektu zapewniamy wynagrodzenie oraz pokrywamy koszty ubezpieczenia i badań lekarskich dla wszystkich 15 stażystów i stażystek, którzy odbędą staż w firmach związanych z zielonymi i cyfrowymi technologiami. Program stażowy obejmuje 240 godzin płatnych dodatkowych praktyk.

Etapy staży
Planujemy dwie edycje programu stażowego: w roku akademickim 2023/24 oraz 2024/25. Staże będą trwać 240 godzin, zorganizowane głównie w miesiącach wakacyjnych w formie dwumiesięcznych praktyk.

Miejsce realizacji
Staże będą odbywać się w siedzibach firm prowadzących działania związane z kierunkami zielonej i cyfrowej gospodarki.

Korzyści dla stażystów i stażystek
Po zakończeniu stażu, studenci i studentki:

  • podniosą swoje kompetencje z zakresu zielonej i cyfrowej transformacji,
  • zdobędą praktyczne doświadczenie związane ze specyfiką studiowanego kierunku,
  • poznają najnowsze technologie, trendy i praktyki w dziedzinach zielonej i cyfrowej gospodarki,
  • nawiążą cenne kontakty w branży.

Pragniemy w ten sposób wesprzeć naszych studentów i studentki w rozwijaniu ich potencjału oraz przygotowaniu ich do przyszłej kariery zawodowej w obszarze zielonej i cyfrowej gospodarki.

REKRUTACJA
Prosimy o śledzenie informacji zawartych w sekcji Rekrutacja – to tam będą się pojawiać ogłoszenia rekrutacyjne do odpowiedniej formy wsparcia.

Biuro Projektu
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
40-006 Katowice, ul. Bankowa 14, pokój 323
tel.: 32 359 2452

Koordynator Projektu: dr Katarzyna Kowalska-Szojda, prof. UŚ
E-mail: katarzyna.kowalska-szojda@us.edu.pl
tel.: 32 359 1460

Asystentka ds. administracyjnych: mgr Ewelina Ślusarek
E-mail: ewelina.slusarek@us.edu.pl
tel.: 32 359 2452

#FunduszeUE
#FunduszeEuropejskie

return to top