Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Prawa i Administracji
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Mauro Arturo Rivera

[UNIWERSYTET ŚLĄSKI W KATOWICACH]

Pochodzący z Meksyku dr Mauro Arturo Rivera jest koordynatorem Szkoły Prawa Hiszpańskiego i Praw Krajów Ameryki Łacińskiej oraz wykładowcą. Dr Rivera rozprawę doktorską obronił na Uniwersytecie Complutense w Madrycie. W latach 2016-2021 pracował w Sądzie Najwyższym Meksyku, Sądzie Wyborczym i w Sejmie Miasta Meksyk. W latach 2016-2021 pracował na Uniwersytecie Iberoamerykańskim. W 2021 otrzymał grant badawczy w ramach Programu POLS z Funduszy Norweskich i Narodowego Centrum Nauki. Obecnie jest Adiunktem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

 

img

Aday Jiménez Alemán

[Centro de Estudios
Políticos y Constitucionales]

Dr Aday Jiménez Alemán to hiszpański prawnik, konstytucjonalista. Pracę doktorską obronił na Uniwersytecie Vigo w Hiszpanii, gdzie kontynuuje pracę naukową i dydaktyczną na stanowisku profesora. Po uzyskaniu prestiżowego grantu „Garcia Pelayo” prowadzi badania w Centro de Estudios Políticos Constitutionales nad projektem „La interpretación constitucional ante el constitucionalismo global”.

Natalia Torres Cadavid

[UNIWERSYTET VIGO]

Dr Natalia Torres Cadavid jest wybitnym naukowcem z Kolumbii. W latach 2006-2011 wykonywała zawód adwokata w Kolumbii, jak również pracowała jako Asystentka Sędziego Ad-Honorem w Trybunale Konstytucyjnym w Kolumbii. Rozprawę doktorską obroniła na Uniwersytecie Leon, Hiszpanii. Obecnie jest Profesorem Prawa Karnego na Uniwersytecie Vigo i jest adwokatem w kancelarii Torres Cadavid.

Alexandre Pazos Pérez

[UNIWERSYTET VIGO]

Dr Alexandre Pazos Pérez jest hiszpańskim naukowcem. Stopień doktora uzyskał na Uniwersytecie Vigo w Galicji. Odbył szereg pobytów badawczych, m.in. na Uniwersytecie w Sienie (Włochy), jak również na Katolickim Uniwersytecie w Lowanium. Obecnie jest Profesorem Prawa Pracy na Uniwersytecie Vigo.

Luis Pomed Sánchez

[TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY W HISZPANII]

Dr Luis Pomed Sanchez jest hiszpańskim naukowcem. Stopień doktora uzyskał na Uniwersytecie w Saragossie, gdzie obecnie jest Profesorem Prawa Administracyjnego. Od roku 2001 jest również Kierownikiem Departamentu „Doktryny Konstytucyjnej” w Trybunale Konstytucyjnym w Hiszpanii

María Ángeles García Frías

[TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY W HISZPANII]

Dr María Ángeles García Frías jest hiszpańskim naukowcem. Pracę doktorską obroniła na Uniwersytecie w Salamance, gdzie obecnie jest Profesorem Prawa Podatkowego. Aktualnie pracuje również jako Starszy Prawnik w Trybunale Konstytucyjnym w Hiszpanii.

José Antonio Estrada Marún

[INTERAMERYKAŃSKA AKADEMIA PRAW CZŁOWIEKA]

Dr José Antonio Estrada Marún jest meksykańskim naukowcem. Pracę doktorską napisał na Uniwersytecie Karola III w Madrycie. Na przestrzeni lat, pracował m.in. jako Starszy Prawnik w Sądzie Najwyższym w Meksyku. Jest Profesorem oraz Badaczem w Akademii Interamerykańskiej Praw Człowieka w Coahuili, Meksyku.

Alfonso Herrera García

[UNIWERSYTET PANMERYKAŃSKI]

Dr Alfonso Herrera García jest meksykańskim naukowcem. Stopień doktora obronił na Uniwersytecie Complutense w Madrycie. Pracował m.in. jako Starszy Prawnik w Sądzie Najwyższy w Meksyku. Aktualnie jest Profesorem na Uniwersytecie Panamerykańskim w Meksyku.

return to top