Przypomnijmy, że Koło Naukowe Matematyków działa przy Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych, którego opiekunem jest dr Łukasz Dawidowski. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!
W kalendarzu wydarzeń Koła Naukowego Matematyków, obok Święta Liczby Pi, znajduje się sesja wyjazdowa, na której spotykają się i wygłaszają referaty studenci. Zazwyczaj wyjeżdżają do ośrodka wypoczynkowego Uniwersytetu Śląskiego w Szczyrku, lecz wiadomo w tym roku było to niemożliwe. Nie chcąc jednak zaniechać swojej tradycji, postanowiono spotkać się online, ale wciąż w „Szczyrku”, bo tak nazwano internetowy pokój. Zorganizowanie konferencji w ten sposób otworzyło przed studentami nowe możliwości — mogli zaprosić więcej osób.
I tak, oprócz członków KNM UŚ, dołączyli studenci Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Łódzkiej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego, w tym też reprezentanci Koła Naukowego Matematyków Teoretyków UWr czy Koła Pasjonatów Matematyki UW. W sumie w konferencji uczestniczyło ponad dwadzieścia osób chcących spędzić weekend z Królową Nauk.
Wykład inauguracyjny wygłosił dr Marcin Zygmunt, z Instytutu Matematyki UŚ, który traktował o rozwinięciu liczby Pi w nieoczywisty ułamek łańcuchowy. Zawarła się w nim cała esencja spotkań — prócz konkretnych matematycznych rozważań, twierdzeń i dowodów, Pan Doktor opowiedział nieco o pojmowaniu matematyki i jej filozofii przez starożytnych Greków, proporcjach i… muzyce, która je wykorzystuje. Interdyscyplinarność referatów prezentowanych na sesjach, to coś, co sprawia, że lwia część uczestników co roku powraca.
W obradach wzięło udział 25 uczestników, wygłoszono 8 referatów.