Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Znane wyniki konkursów NCN: Preludium BIS 2 i Sonata 16

23.05.2021 - 17:07 aktualizacja 24.05.2021 - 10:34
Redakcja: jp
Tagi: Instytut Chemii, Instytut Fizyki, Instytut Inżynierii Materiałowej, Narodowe Centrum Nauki, ncn

Miło nam poinformować, że w ostatniej edycji konkursów Narodowego Centrum Nauki nasze badaczki otrzymały dofinansowanie w ramach 2 konkursów:

Konkurs SONATA:

• Dr Anna Maroń z Instytutu Chemii, projekt pt. „Fotodynamika funkcjonalizowych arylami i N-donorami kompleksów metali z pochodnymi 2,6-bis(tiazolo-2-ylo)pirydyny jako fotoaktywnych cytostatyków„.
    Kwota dofinansowania: 846 600 zł.
    Link do abstraktu
  • dr inż. Grażyna Szafraniec-Gorol z Instytutu Chemii, projekt pt. „Materiały bipolarne oparte na skondensowanych pierścieniach pirolo- oraz indolo[3,2,1-jk]karbazoli dla zastosowań w optoelektronice„.
    Kwota dofinansowania: 543 040 zł.

Konkurs PRELUDIUM BIS:

• dr hab. Katarzyna Merkel z Instytutu Inżynierii Materiałowej, projekt pt. „Rola oddziaływań międzycząsteczkowych, molekularnego kąta zgięcia i dwuosiowości w stabilizacji struktury fazy twist-bend materiałów ciekłokrystalicznych”.
    Kwota dofinansowania: 495 440 zł.
    Link do abstraktu
  • dr hab. Anna Mrozek-Wilczkiewicz, prof. UŚ z Instytut Fizyki, projekt pt. „Chelatory żelaza jako inhibitory kinaz tyrozynowych – nowa strategia leczenia glejaka wielopostaciowego”.
    Kwota dofinansowania: 541 680 zł.
    Link do abstraktu

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!