Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Dzień Projektanta Stron Internetowych | dr inż. Przemysław Kudłacik

31.05.2022 - 07:00 aktualizacja 14.11.2022 - 09:41
Redakcja: magdakorbela
Tagi: informatyka, projektowanie stron www

31 maja

DZIEŃ PROJEKTANTA STRON INTERNETOWYCH

Save the date with our scientists

Dnia 31 maja obchodzony jest Dzień Projektanta Stron Internetowych.

Co myśli projektant stron internetowych dr inż. Przemysław Kudłacik o projektantach stron internetowych? Krótko i treściwie o oknach i ich dzierżawcach.

„Kartka z kalendarza” to cykl artykułów, które powstawały z okazji różnych nietypowych świąt. Autorami prezentowanych materiałów są studenci, doktoranci i pracownicy Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ.


fot. archiwum prywatne

dr inż. PRZEMYSŁAW KUDŁACIK


adiunkt, informatyka techniczna i telekomunikacja

wyświetl publikacje
Ambasador kierunku informatyka

Patrz przez okno

🌐 Dziś każdy z nas ma w pokoju co najmniej dwa okna. To pierwsze, chyba nadal ważniejsze, pozwala nam zerknąć na otaczający nas świat. Jest on pełen fizycznych projektów i realizacji komponujących się naturą. To świat fizyczny i jakże namacalny.
🌐 Jest jeszcze to drugie okno. Choć dla niektórych z nas, szczególnie w ostatnich czasach, może wydawać się tym pierwszym. To okno ekranu naszego komputera, przez które zaglądamy w wirtualny świat Internetu. Nasz dzisiejszy drugi świat. Jest on również pełen projektów, układów, grafiki, porządku.
🌐 Za każdym widokiem tego świata stoi jednak człowiek. Osoba pełna pasji i niejednokrotnie zupełnie oddana swojej pracy. Niezależnie od tego, czy sprawdzasz swoją pocztę, korzystasz z banku, zaczytujesz się w blogu, informacja trafia do Ciebie poprzez układ zaprojektowany przez nią lub niego.
🌐 Pomyślmy dzisiaj o tych specjalistach i może podziękujmy za to, że ten nasz drugi świat za ich magicznym dotknięciem bywa często również piękny.
🌐 Dziś dzień projektanta stron internetowych, web designer’a, web developer,’a, front-end developer’a … a może jeszcze inaczej?

return to top