Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Zakończenie Interdyscyplinarnej Międzynarodowej Śląskiej Szkoły Letniej VINCI Dive into Science

25.07.2022 - 09:50 aktualizacja 25.07.2022 - 14:54
Redakcja: jp
Tagi: Interdisciplinary International Silesian Summer School VINCI, school, summer school

W piątek, 23.07.2022 r. zakończyła się pierwsza edycja Interdyscyplinarnej Międzynarodowej Śląskiej Szkoły Letniej VINCI Dive into Science.
Dzień ten należał w całości do naszych studentów. Zorganizowaliśmy dla nich seminarium naukowe. Każdy z nich prezentował wyniki swoich indywidualnych prac, wykonanych pod okiem naukowców z Uniwersytetu Śląskiego z wybranych przez nich dyscyplin: fizyki, chemii, informatyki oraz inżynierii materiałowej.

Studenci byli bardzo przejęci, a my – jako organizatorzy Szkoły Letniej, byliśmy z nich dumni widząc jak wspaniale sobie radzili. W profesjonalny sposób każdy przedstawił teoretyczne i praktyczne podstawy wybranego tematu badań. Wielu z nich nawiązało dłuższą współpracę z naukowcami UŚ. Ufamy, że to przyszli studenci Szkoły Doktorskiej!

Każdy student otrzymał certyfikat ukończenia Letniej Szkoły Vinci. Widzieliśmy ich wzruszenie i wdzięczność. W swoich wypowiedziach podkreślali, że czuli się u nas jak w domu, doceniali przyjazną atmosferę kadry akademickiej, możliwość zwiedzenia Polski i kultury języka polskiego. Docenili wysoki poziom prowadzonych zajęć, a jedyne czego żałowali to to, że nie mogli mieć warsztatów specjalistycznych z naszymi naukowcami choć jeden tydzień dłużej. To chyba najlepsze co mogliśmy od nich usłyszeć.

Galeria zdjęć
Strona domowa Szkoły Letniej
O projekcie

Kronika Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych z wpisami studentów Szkoły Letniej Vinci

return to top