Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Podsumowanie seminarium z okazji 70-tych urodzin Prof. Macieja Sablika

14.12.2022 - 10:19 aktualizacja 15.12.2022 - 10:31
Redakcja: jp

|Agnieszka Nowak-Brzezińska|

12 grudnia br. w auli 227 budynku Instytutu Matematyki na ul. Bankowej 14 w Katowicach odbyło się uroczyste Seminarium z okazji 70-tych urodzin Prof. Macieja Sablika.

Seminarium miało charakter otwarty i międzynarodowy. Otwarcia seminarium dokonał Prorektor ds. nauki i finansów, Prof. Michał Daszykowski składając jubilatowi serdeczne życzenia zdrowia oraz owocnych obrad. W imieniu władz dziekańskich podziękowania za ogromny wkład Pana Profesora w promocję Wydziału, a także życzenia zdrowia i wszelkie pomyślności złożyła jubilatowi Prodziekan ds. promocji i rozwoju, dr hab. Agnieszka Nowak – Brzezińska, Prof. UŚ.

Uroczysty charakter wydarzenia sprawił, że uczestnicy seminarium mogli poznać Profesora Macieja Sablika nie tylko jako doskonałego naukowca ale i wspaniałego przyjaciela, człowieka o wielu pasjach, a także czynnego działacza na rzecz promocji nauki. Od wielu lat Pan Profesor udziela się w ramach współpracy z Polskim Radiem Katowice. Możemy każdej niedzieli słuchać audycji w tymże radio pt. „Czy to prawda, że?”, gdzie wraz z Panią redaktor Beatą Tomanek wyjaśnia słuchaczom rozwiązania ciekawych zagadek dotyczących otaczającej nas rzeczywistości.

Prezentacji sylwetki jubilata wyrażanej przez najbliższych przyjaciół i współpracowników towarzyszyły referaty związane z rozwiązywanymi aktualnie problemami naukowymi w ramach zespołu badawczego Równania i nierówności funkcyjne o wielu zmiennych oraz zaproszonych gości z zagranicznych ośrodków naukowych.

Program seminarium

return to top