Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

BIOPHAM – Rozpoczął się pierwszy nabór

20.11.2023 - 16:04 aktualizacja 21.11.2023 - 10:02
Redakcja: jp
Tagi: BioPham

Studia Erasmus Mundus BIOPHAM (BIO&PHArmaceutical Materials Science) to dwuletni program studiów magisterskich (120 ECTS) prowadzony w języku angielskim wspólnie przez Uniwersytet w Lille (Francja), Uniwersytet w Pizie (Włochy), Uniwersytet Śląski w Katowicach (Polska) i Politechnikę Katalońską w Barcelonie (Hiszpania). Jego celem jest zaspokojenie międzynarodowego zapotrzebowania na wykwalifikowanych absolwentów dysponujących teoretycznym i praktycznym wykształceniem w zakresie inżynierii materiałowej oraz fizyki i chemii materiałów i ich zastosowań w farmacji. W program BIOPHAM zaangażowana  jest bardzo duża międzynarodowa sieć firm, dużych ośrodków i uczelni partnerskich.

Sprawdź naszą stronę internetową: https://www.master-biopham.eu/

Pierwszy nabór wniosków do tego prestiżowego programu dla studentów ubiegających się o stypendium trwa do 11 lutego 2024 r. – do godz. 23:59. Decyzja o przyjęciu (w oczekiwaniu na ukończenie studiów licencjackich): 3 kwietnia 2024 r. godz. 12:00. Rozpoczęcie studiów magisterskich: początek września 2024 r.

Koordynator lokalny: dr Marzena Rams-Baron (marzena.rams-baron@us.edu.pl)

Zgłaszając się do programu BIOPHAM podczas pierwszego naboru, studenci automatycznie ubiegają się o stypendium Erasmus Mundus Joint Master Degree (EMJMD), które oferuje:

  • 1 000 €/ miesiąc na utrzymanie przez cały czas trwania programu
  • 1 000 € na pokrycie kosztów przeprowadzki
  • 2 000 €/rok na pokrycie kosztów podróży jeśli miejsce zamieszkania jest oddalone od jednostki koordynującej program (Uniwersytet w Lille) o mniej niż 4 000 km
  • 3 000€/rok na pokrycie kosztów podróży jeśli miejsce zamieszkania jest oddalone od jednostki koordynującej program (Uniwersytet w Lille) o więcej niż 4 000 km

Nie przegap tej szansy!
Złóż wniosek jeszcze dzisiaj!

return to top