Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

27.06.2024 - 10:19, aktualizacja 27.06.2024 - 13:36
Redakcja: jp

O Konkursie

Konkurs 360RG-CHEM Challenge to cykliczne wydarzenie zainicjowane w roku 2023 wspólnie przez Instytut Chemii Organicznej PAN w Warszawie, Wydział Chemiczny Politechniki Łódzkiej oraz Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ma on na celu popularyzowanie badań z obszaru szeroko rozumianej chemii organicznej realizowanych przez magistrantów i doktorantów polskich uczelni i instytutów badawczych. Po dużym sukcesie pierwszej edycji postanowiono rozszerzyć format konkursu i do udziału w nim zaproszono przedstawicieli wiodących ośrodków naukowych nie tylko z Polski, ale i całej Europy. I tak zrodziła się idea European 360RG-CHEM Challenge.

Finał Konkursu European 360RG-CHEM Challenge odbędzie się 2 grudnia 2024 w Katowicach i będą mu towarzyszyć imprezy popularnonaukowe, w tym warsztaty chemiczne i wykłady popularnonaukowe.

Udział w Konkursie jest bezpłatny, a do konkursu mogą zgłaszać się osoby prowadzące badania z zakresu chemii organicznej, w ramach dwóch osobno ocenianych poziomów, obejmujących:

• studentów ostatniego roku studiów II stopnia bądź jednolitych studiów magisterskich, jak również absolwentów z roku 2024,
  • uczestników Szkół Doktorskich.

• Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,
  • Wydział Chemii Politechniki Śląskiej,
  • Instytut Chemii Organicznej PAN,
  • Wydział Chemiczny Politechniki Łódzkiej.

Ważne daty

• Rejestracja na konkurs: do dnia 31.10.2023 r.
  • Ogłoszenie listy zakwalifikowanych: 15.11.2024 r.
  • Finał: 02.12.2024 r.