Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

22.02.2023 r. Wykład „Niesamowity świat związków organicznych”

25.01.2023 - 11:45, aktualizacja 25.01.2023 - 11:46
Redakcja: magdakorbela

Z najlepszymi przez naukę – Wykłady popularnonaukowe

Zapraszamy na wykład pod tytułem Niesamowity świat związków organicznych, który wygłosi dr Marek Matussek.

Kiedy: 22 lutego 2023 roku (środa) o godzinie 11:00.

Gdzie: Sala audytoryjna P/0/05
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego
ul. 75. Pułku Piechoty 1A, 41-500 Chorzów

Zapisz się!

Wykład bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona.

Opis wykładu:
Mogą posiadać właściwości lecznicze, przejawiać piękną woń, działać uzależniająco, stanowić materiały wybuchowe, być silnymi truciznami czy też stanowić komponenty współczesnych materiałów wykorzystywanych na potrzeby organicznej elektroniki. Chemiczne molekuły oparte na węglu nazywane związkami organicznymi stanowią niesamowitą grupę cząsteczek odznaczających się szeregiem interesujących właściwości za sprawą których towarzyszą nam niemal w każdej dziedzinie życia. Podczas wykładu zostaną omówione (w przystępny dla szerokiego grona odbiorców) podstawowe zagadnienia związane z rozwojem chemii organicznej a następnie zostaną przedstawione najciekawsze przykłady związków organicznych w kontekście ich niesamowitych właściwości. W ramach wykładu przewidziany jest również krótki, bezpieczny a zarazem bardzo efektowny pokaz spalania nitrocelulozy.

Więcej informacji o projekcie na stronie.

logo projektu pin us

Projekt dofinansowano w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministerstwa Edukacji i Nauki