Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Komunikat Prodziekana ds. Kształcenia i Studentów z dnia 11.03.2020 r.

11.03.2020 - 21:44, aktualizacja 16.03.2020 - 21:47
Redakcja: jp

Szanowni Studenci,
przekazuję Państwu garść informacji, które (mam nadzieję) ułatwią nam działanie w ciągu najbliższych tygodni.

1. Zajęcia semestru letniego zostały zawieszone, ale sesja egzaminacyjna (poprawkowa) trwa i egzaminy/zaliczenia odbywają się zgodnie z ustaleniami. Wyjątkiem mogą być egzaminy, w których uczestniczyć ma bardzo wielu studentów – w tym przypadku egzaminatorzy skontaktują się z Państwem w sprawie zmiany formy lub terminu egzaminu/zaliczenia.
  2. Jeśli posiadacie Państwo oceny w systemie usosweb, to nie jest konieczne spotykanie się z prowadzącymi w celu wpisania ocen do indeksu. Oceny w systemie wystarczą do zaliczenia semestru (po zakończeniu okresu zawieszenia zajęć ustalimy jak rozwiązać kwestię ocen w indeksie).
  3. W związku z tym, że obsada w dziekanacie będzie znacznie uszczuplona proszę przyjąć zasadę, że:
    • każdy student (mimo braku potwierdzenia w systemie), który złoży podanie przez system usosweb, otrzyma przedłużenie sesji do 20 kwietnia, o czym powiadomiliśmy prowadzących,
    • obrony prac dyplomowych odbywają się według przyjętego harmonogramu,
    • proszę w pierwszej kolejności wszelkie sprawy dziekanatowe załatwiać mailowo, telefonicznie, a dopiero gdy sprawa wymaga odwiedzin w dziekanacie (np. złożenie pracy) decydować się na tę wizytę,
    • dołożymy wszelkich starań, aby dziekanat był dla Was dostępny codziennie od 8.00 do 15.00 ( będzie to z reguły jedna osoba obsługi). Proszę jednak śledzić komunikaty na stronie Wydziału – musimy uwzględnić fakt, że pracownicy dziekanatu mają dzieci w wieku szkolnym, chorują itp.
  4. W związku z tym, że z pewnością część zajęć będziemy realizować zdalnie, proszę czytać wiadomości przesyłane do Państwa z dziekanów lub od prowadzących zajęcia. Z tego powodu uruchamiamy pilnie rejestracje na zajęcia. Proszę śledzić komunikaty na stronie, aby tym razem rejestracji nie przegapić.
  5. Na wniosek Parlamentu Studentów RP jutro Pan Minister podpisze rozporządzenie MNiSW, które przedłuży ważność legitymacji do dnia 31 maja. Nie będzie trzeba ich przedłużać indywidualnie w dziekanacie.

dr Katarzyna Trynda, prof. UŚ
Prodziekan ds. Kształcenia i Studentów