Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Konkurs na stypendium naukowe dla studenta/studentki I lub II stopnia studiów w ramach projektu badawczego SONATA 16 | 23.10.2023 r.

02.10.2023 - 14:47, aktualizacja 02.10.2023 - 14:51
Redakcja: jp

Konkurs na stypendium naukowe dla studenta/studentki I lub II stopnia studiów w ramach projektu badawczego SONATA 16 finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki

Kierownik projektu badawczego pt. „Materiały bipolarne oparte na skondensowanych pierścieniach pirolo- oraz indolo[3,2,1-jk]karbazoli dla zastosowań w optoelektronice„, nr umowy: UMO-2020/39/D/ST5/00104 finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki ogłasza konkurs na stanowisko Stypendysty. Projekt realizowany jest w Instytucie Chemii Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego.

Termin składania ofert: 23.10.2023 r. 16:00.

Forma składania ofert: elektronicznie, adres e-mail: grazyna.szafraniec-gorol@us.edu.pl

Przewidywany termin rozpoczęcia pracy w projekcie: 01.11.2023 r.

Czas trwania projektu: 6 miesięcy z możliwością przedłużenia do 12 miesięcy

Wynagrodzenie: stypendium w wysokości 1200 zł  miesięcznie

Wymagania:

1. Status studenta I lub II stopnia studiów na kierunku chemia, technologia chemiczna lub kierunku pokrewnym.
  2. Zainteresowanie pracą w dziedzinach syntezy organicznej i materiałów dla zastosowań w organicznej elektronice.
  3. Doświadczenie w pracy w laboratorium syntezy organicznej.
  4. Umiejętność interpretowania widm NMR będzie dodatkowym atutem.

Dodatkowe informacje:

1. Zgłoszenie konkursowe powinno zawierać:
    1. podanie, którego adresatem jest: dr inż. Grażyna Szafraniec-Gorol, Instytut Chemii, Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych, Uniwersytet Śląski, Katowice ul. Szkolna 9, 40-007,
    2. Zaświadczenie o statusie studenta/studentki I lub II stopnia studiów,
    3. Curriculum Vitae,
    4. Opinię promotora lub opiekuna naukowego
  1. Skrócony opis projektu znajduje się na stronie: https://projekty.ncn.gov.pl/opisy/497423-pl.pdf
  2. Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną i krótki okres próbny w laboratorium. Informacje dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej zostaną przesłane zaproszonym kandydatom pocztą elektroniczną.

W dokumentacji należy umieścić następujące oświadczenie: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).