Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Kryptowaluty i technologia blockchain | Nowy warsztat w projekcie „Kształcenie dla przyszłości”

12.10.2022 - 09:39, aktualizacja 12.10.2022 - 09:48
Redakcja: jp

Organizatorzy projektu „Kształcenie dla przyszłości”  serdecznie zapraszają na nowy warsztat pt. „Kryptowaluty i technologia blockchain„. Podczas warsztatu uczniowie dowiedzą się Czym jest technologia blockchain? Jak działają kryptowaluty? Jakie podstawowe problemy rozwiązują te współczesne technologie? Wykład wprowadzi uczniów w podstawy technologii przyszłości jakimi są: łańcuch bloków oraz oparte na nim kryptowaluty.

Warsztat poprowadzi dr inż. Przemysław Kudłacik: adiunkt w Instytucie Informatyki, informatyk, zajmuje się informatyką techniczną i telekomunikacją.

Więcej o projekcie „Kształcenie dla przyszłości” i propozycjach wykładow dla szkół na stronie projektu: Kształcenie dla przyszłości | Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych | Uniwersytet Śląski w Katowicach (us.edu.pl)

dr inż. Przemysław Kudłacik | fot. archiwum prywatne