Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

„Kształcenie dla przyszłości” | Informacja dla nauczycieli szkół średnich i podstawowych

01.12.2021 - 10:14, aktualizacja 01.12.2021 - 10:18
Redakcja: jp

grafika towarzysząca

Szanowni Państwo,

wzorem ubiegłego roku zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu dobre wykształcenie i rzetelna wiedza młodego pokolenia, do zapoznania się z bogatą ofertą wykładów popularnonaukowych dla młodzieży i do zaproszenia nauczycieli akademickich Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych (on-line – lub osobistego) do społeczności szkolnych Państwa szkół.

Mamy nadzieję, że i w tym roku szkolnym skorzystacie Państwo z wiedzy i doświadczenia naszych nauczycieli akademickich i wspólnie z Państwem będziemy mogli nie tylko uzupełnić i rozszerzyć wiedzę Waszych uczniów o nowe treści, zapoznać ich z najnowszymi osiągnięciami z zakresu nauk ścisłych i technicznych, ale także dowiedzieć się – poprzez bezpośrednie spotkania z młodzieżą – jakie są ich oczekiwania i nadzieje związane z wyborem przyszłego kierunku studiów.

Zaprezentowana Państwu dzisiaj lista wykładów jest tylko swego rodzaju wizytówką naszych potencjalnych możliwości. Gros naszych pracowników stanowią bowiem ludzie, dla których promowanie nauki i jej osiągnięć oraz dzielenie się wiedzą jest najwyższą powinnością. Jeśli zatem nie znajdziecie Państwo wśród naszych propozycji takiego tematu, który teraz realizujecie i który warto byłoby rozszerzyć o pewną dozę wiedzy akademickiej, to prosimy nas o tym powiadomić. Jesteśmy otwarci na Państwa potrzeby, sugestie i propozycje.

Tych z Państwa, do których być może dopiero teraz po raz pierwszy dociera informacja o naszym projekcie edukacyjnym pod nazwą „Kształcenie dla Przyszłości” informujemy, że udział w wykładach jest bezpłatny. Niektóre z propozycji mogą być realizowane zarówno on-line, jak i w Państwa szkołach – większość naszych nauczycieli akademickich jest zaszczepiona i jest gotowa udać się do szkół. Są oczywiście i tacy, którzy ze względu na szalejącą wokół nas czwartą falę pandemii lub nadmiar zajęć dydaktycznych ze studentami, zechcą spotkać się z Waszymi uczniami wyłącznie on-line. Cały czas żywimy jednak nadzieję, że kiedyś w końcu szalejący wokół koronawirus COVID-19 opuści nas i umożliwi organizację – przynajmniej części naszych wykładów – w gościnnych murach Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych w Sosnowcu, Katowicach i Chorzowie. Już teraz serdecznie zapraszamy Państwa oraz Waszych uczniów.

Jeśli chcieliby Państwo uzyskać jakieś dodatkowe informacje związane z realizacją projektu „Kształcenie dla Przyszłości”, zamówić wykład, ustalić jego termin i warunki techniczne (w przypadku wykładu on-line), bardzo prosimy o kontakt z koordynatorką tego projektu – niżej podpisaną. Link do propozycji wykładów na rok akademicki 2021/2022: Kształcenie dla przyszłości w roku akademickim 2021/2022.pdf (us.edu.pl)

Życzymy Państwu zdrowia i wytrwałości w tym niełatwym czasie. Wierzymy w to, że Państwa praca, aktywna i twórcza postawa znajdą uznanie w oczach Waszych uczniów i ich rodziców oraz staną się źródłem osobistej satysfakcji.

Iwona Kantorysińska
Koordynator Projektu „Kształcenie dla przyszłości”
iwona.kantorysinska@us.edu.pl
dr hab. Agnieszka Nowak-Brzezińska, prof. UŚ