Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Zapraszamy na wykład „Odwieczne marzenie ludzkości – rzecz o lataniu” – dr Jerzy Jarosz, prof. UŚ

27.01.2021 - 19:45, aktualizacja 27.01.2021 - 20:13
Redakcja: jp

dr Jerzy Jarosz, prof. UŚ

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania wykładu przygotowanego przez Pana dr. Jerzego Jarosza, Prof. UŚ – zdobywcy głównej nagrody w konkursie Popularyzator Nauki 2020 organizowanym przez serwis „Nauka w Polsce” PAP oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki (dawniej Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego).

Temat wykładu: „Odwieczne marzenie ludzkości – rzecz o lataniu„.

Dr Jerzy Jarosz, prof. UŚ to pomysłodawca i wieloletni koordynator Uniwersytetu Śląskiego Dzieci, od początku związany jest z ideą ŚFN. Autor wielu prac z zakresu dydaktyki fizyki i eksperymentu dydaktycznego, przewodniczący Ogólnopolskiego Klubu Demonstratorów Fizyki. Prowadzi także wykłady z pokazami eksperymentów pt. „Osobliwości Świata Fizyki”.