Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Zgłoszenia do Nagrody im. Witolda Lipskiego dla utalentowanych młodych naukowców w dyscyplinie informatyka

09.05.2022 - 09:28, aktualizacja 09.05.2022 - 09:40
Redakcja: jp

Fundacja Kościuszkowska ogłasza nabór do XVIII edycji Konkursu o Nagrodę im. Witolda Lipskiego dla utalentowanych młodych naukowców, mających wybitne osiągniecia naukowe w dziedzinie informatyki i jej zastosowań. Nagroda została ustanowiona przez grupę polskich informatyków pracujących za granicą w 2005 r. i upamiętnia Witolda Lipskiego, który był pionierem polskiej informatyki, wybitnym uczonym o bardzo szerokich zainteresowaniach badawczych.

Nagroda jest przyznawana za wybitne osiągnięcia naukowe w dwóch kategoriach:

1. teoretyczne aspekty informatyki,
  2. zastosowania informatyki.

Wysokość nagrody w XVIII edycji wynosi po 50 000 zł w każdej kategorii.

Zgłoszenia do konkursu dokonuje się w formie elektronicznej na formularzu znajdującym się pod linkiem. Do zgłoszenia należy dołączyć wyłącznie w formie elektronicznej opinię/list rekomendacyjny pracownika naukowego prowadzącego badania w zakresie informatyki.

Więcej o Konkursie na stronie Fundacji: Nagroda Lipskiego – Fundacja Kościuszkowska Polska (kfpoland.org)

Autoportret | Witold Lipski