Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

XVIII Święto Liczby Pi w Chorzowie | Fotorelacja

19.03.2024 - 13:33, aktualizacja 19.04.2024 - 09:41
Redakcja: jp

Przeżyjmy to jeszcze raz – XVIII Święto Liczby Pi w Chorzowie.

W 2024 r. Święto Liczby Pi było częścią Tygodnia Liczb w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 oraz zostało zrealizowane w paśmie Miasto-Region-Akademia, w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

W Chorzowie Święto odbyło się w dniu 14 marca.

Wykład inauguracyjny pt. „Nieskończoność a modelowanie wielowymiarowe w sporcie” wygłosili: dr Grzegorz Mikrut i dr hab. inż. Robert Roczniok, prof. AWF z Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Można go odsłuchać na kanale YouTube: link do wykładu inauguracyjnego

Za oprawę fotograficzną dziękujemy Piotrowi Dudzie, Sławkowi Kaptaczowi, Teresie Kasprzyk-Kucewicz, Agacie Kołodziejczyk, Justynie Przybylskiej, Agnieszce Szurko i Kołu Naukowemu Fizyki Medycznej.