Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

XVIII Święto Liczby Pi w Katowicach | Fotorelacja

18.03.2024 - 15:31, aktualizacja 20.03.2024 - 14:52
Redakcja: jp

Przeżyjmy to jeszcze raz – XVIII Święto Liczby Pi w Katowicach.

W 2024 r. Święto Liczby Pi było częścią Tygodnia Liczb w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 oraz zostało realizowane w paśmie Miasto-Region-Akademia, w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

W Katowicach Święto odbyło się w dniach 14 i 15 marca.

Wykład inauguracyjny pt. „Nieskończoność a modelowanie wielowymiarowe w sporcie” wygłosili: dr Grzegorz Mikrut i dr hab. inż. Robert Roczniok, prof. AWF z Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Można go odsłuchać na kanale YouTube: link do wykładu inauguracyjnego

Po wykładzie odbył się mecz matematyczny –  rywalizacja dwóch drużyn matematycznych w rozwiązywaniu zadań.

Za oprawę fotograficzną dziękujemy Annie Glenszczyk, Arkadiuszowi Gnusowi, Tomaszowi Grząślewiczowi, Matyldzie Klos i Paulinie Świtale.