Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

27.02.2024 - 08:07, aktualizacja 07.03.2024 - 11:01
Redakcja: jp

Szanowni Nauczyciele, Droga Młodzieży,

Z wielką radością zapraszamy Was na największą imprezę matematyczną na Śląsku – Święto Liczby Pi, które odbędzie się na naszym Wydziale już po raz osiemnasty w dniach 14-15.03.2024 r. Od 2007 roku staramy się promować nauki matematyczno-przyrodnicze w społeczeństwie, jako kluczowe dziedziny dla rozwoju naszego kraju.

W ramach tego wyjątkowego wydarzenia, przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji. Będziecie mieli okazję wziąć udział w inspirujących wykładach i warsztatach prowadzonych przez naszych wybitnych wykładowców i naukowców, a także studentów. Ponadto czekają na Was gry i zabawy logiczne, konkursy oraz wiele innych niespodzianek. Nasi naukowcy włożyli wiele wysiłku i trudu, by w jak najciekawszy sposób przekazać Wam wiedzę z zakresu przedmiotów, które odzwierciedlają kierunku kształcenia na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego. Skorzystajcie z ich wiedzy i pasji, a przekonacie się, że te przedmioty, które są powszechnie uważane za trudne, przekazywane w interesującej formie, stają się ciekawe i pasjonujące.

Niezależnie od tego, czy interesujecie się naukami ścisłymi czy nie, Święto Liczby π jest dla Was doskonałą okazją do poszerzenia swojej wiedzy i rozbudzenia nowych pasji. Chcemy nie tylko świętować matematykę, ale również inspirować Was do dalszego zgłębiania tajników nauk ścisłych, które uczą logicznego myślenia i pokazują jak działa świat, w którym żyjemy. Bądźcie z nami tego dnia, aby razem cieszyć się nauką i odkrywać fascynujący świat matematyki i nauk ścisłych bawiąc się przy okazji. Liczymy na Wasze liczne uczestnictwo i aktywny udział w wydarzeniu. Dla Was otwieramy nasze uczelniane sale wykładowe i laboratoria w Katowicach, Chorzowie i Sosnowcu.

W tym roku Święto organizowane jest w ramach Tygodnia Liczb Europejskiego Miasta Nauki – inicjatywy miasta Katowice oraz siedmiu śląskich uczelni.

Wydarzenie realizowane jest w paśmie Miasto-Region-Akademia, w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Województwa Śląskiego – Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Życzymy Wam zainspirowania się wykładami, podziwu i zachwytu matematyką oraz liczbą π, wokół której rozwija się nie tylko matematyka, ale i technika.

Zapisy na warsztaty ruszają 28 lutego o godzinie 16.00!

Jesteśmy do Waszej dyspozycji pod adresem:swietopi@us.edu.pl

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego przygotowanego przez organizatorów.