Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Pomoc dla Ukrainy | Przyjdź na koncert

24.03.2022 - 15:28 aktualizacja 05.04.2022 - 13:08
Redakcja: jp

W ramach koncertu charytatywnego „Miasto Nauki Ukrainie w piątek o godz. 13.00 na scenie będziemy mogli posłuchać dr Krystiana Prusika, adiunkta w Instytut Inżynierii Materiałowej Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ. Doktor Krystian Prusik gdzie zajmuje się badaniem nowych materiałów technikami mikroskopii elektronowej.
Prywatnie jest wokalistą amatorem, kochającym muzykę od najmłodszych lat. Swoje doświadczenia wokalne wzbogacał śpiewając przez wiele lat w reprezentacyjnym Chórze Kameralnym Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Chórze Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Występował na wielu estradach w Polsce m.in. w NOSPR w Katowicach oraz za granicami naszego kraju, zdobywając laury w konkursach chóralnych.
Obecnie wykonuje głównie standardy m.in. Franka Sinatry, Deana Martina, Nat King Cola.
Mieliśmy już okazję posłuchać dr Krystiana Prusika w Kolędzie Uniwersytetu Śląskiego w 2021. Link do kolędy: https://cutt.ly/Koleda