Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Ponad 100 tys. zł dla kół naukowych na Wydziale | Konkurs „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” rozstrzygnięty

24.03.2022 - 15:05 aktualizacja 24.03.2022 - 15:12
Redakcja: jp

Z dumą zawiadamiamy, że dwa koła naukowe na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych otrzymały finansowanie w ramach konkursu  Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”

1. Koło Naukowe Chemików Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach „Aqua Regia” otrzymało dofinansowanie w wysokości 64 000 zł na realizację projektu pt. Nowe związki o potencjalnym zastosowaniu w produkcji ogniw fotowoltaicznych.
  2. Studenckie Koło Naukowe „Mikromechatronik” działające w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach otrzymało dofinansowanie w wysokości 57 895 zł na realizację projektu pt. Modernizacja miernika wad postawy.

| Źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka |

Studenckie Koło Naukowe Chemików „Aqua Regia”

• Nazwa projektu pt. Nowe związki o potencjalnym zastosowaniu w produkcji ogniw fotowoltaicznych.
  • Celem głównym projektu jest przeprowadzenie przez studentów, członków Koła Naukowego, w zespołach badawczych Instytutu Chemii, badań naukowych polegających na
    syntezie oraz wyznaczeniu właściwości fizykochemicznych nowych materiałów o potencjalnym zastosowaniu w produkcji ogniw fotowoltaicznych oraz wyprodukowaniu prototypowych ogniw fotowoltaicznych. W ramach Projektu studenci nabędą również kompetencje miękkie potrzebne do prowadzenia nadań naukowych i promocji ich wyników poprzez m.in. warsztaty, pracę w zespołach badawczych, wystąpienia publiczne.
  • Planowany okres trwania projektu: od 01.11.2022 do 31.10.2023
  • Kwota dofinasowania: 64 000 zł
  • Finansowanie w ramach programu: „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”
  • Autor projektu: dr Katarzyna Kowalska-Szojda

Studenckie Koło Naukowe „Mikromechatronik”

• Nazwa projektu pt. Modernizacja miernika wad postawy.
  • Celem głównym projektu jest wykonanie ulepszenia autorskiego urządzenia rejestrującego TC-MED (model SENSOR AWPIS) pozwalającego na diagnostykę układu kostno-mięśniowego człowieka, poprzez zastosowanie najnowszych technologii czujnikowych do pomiarów wad postawy i ruchomości stawów, stworzenie sliderów toru kamery do akwizycji danych pomiarowych oraz zaprojektowanie precyzyjnego pozycjonera pacjentów z wykorzystaniem najnowszych technik napędowych. W czasie projektu opiekun koła planuje dodatkowo realizację celów horyzontalnych. Wspólna realizacja projektu da uczestnikom szansę wszechstronnego rozwoju wiedzy i umiejętności, efektywnej komunikacji oraz pracy w zespole.
  • Planowany okres trwania projektu: 2022 – 2023
  • Kwota dofinasowania: 57 895 zł
  • Finansowanie w ramach programu: „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”
  • Autor projektu: dr hab. inż. Lucjan Kozielski