Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Projekt Chemia dla Zielonej Gospodarki | Rekrutacja na kursy przygotowawcze do matury z chemii | 01.10.2024

01.10.2024 - 09:06 aktualizacja 23.11.2024 - 11:50
Redakcja: jp

cztery flagi: niebieska z 3 gwiazdami, flaga polski, flaga unii europejskiej, żółty orzeł na niebieskim tle

Kursy przygotowawcze do egzaminów maturalnych z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych – warsztaty praktyczne; kursy z zakresu chemii |1.10.2024

W dniu 2 października rozpoczyna się 1 edycja rekrutacji kandydatek i kandydatów i do udziału w projekcie „Chemia dla Zielonej Gospodarki: Inicjatywa Edukacyjna” w ramach zadania 3. Rekrutacja do projektu będzie przeprowadzona na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach zgodnie z Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w projekcie do form wsparcia realizowanych w ramach zadania 3 opisanego poniżej.

Uczestnikami i uczestniczkami Projektu mogą być uczniowie i uczennice w wieku 15-20 lat, uczące się na obszarze jednego z 7 podregionów województwa śląskiego określonych w Terytorialnym Planie Sprawiedliwej Transformacji Województwa Śląskiego 2030 tj.: bielskiego, bytomskiego, gliwickiego, katowickiego, rybnickiego, sosnowieckiego, tyskiego.

TERMINY REKRUTACJI: 2.10.2024 – 14.10.2024

Dokumenty rekrutacyjne należy złożyć osobiście lub przesłać pocztą/kurierem (decyduje data wpływu dokumentów na Uczelnię) w Biurze Projektu:

  • adres: ul. Bankowa 14, Katowice, pokój 323
  • od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 – 15.00.
  • jeżeli nie ma możliwości dostarczenia dokumentów rekrutacyjnych w podanych dniach/godzinach proszę o bezpośredni kontakt mejlowy z Koordynatorem Projektu w celu ustalenia innej możliwości.

Kontakt do zespołu odpowiedzialnego za proces rekrutacji:
Koordynator Projektu: dr Katarzyna Kowalska-Szojda, prof. UŚ
E-mail: katarzyna.kowalska-szojda@us.edu.pl, tel.: 32 359 1460
mgr Ewelina Ślusarek
E-mail: ewelina.slusarek@us.edu.pl, tel.: 32 359 2452

W razie zgłoszonego zapotrzebowania zorganizowane zostanie spotkanie lub sesja online.


Aby wziąć udział w rekrutacji należy przekazać do Biura Projektu następujące dokumenty (wydruk czarno-biały):

  1. Formularz zgłoszeniowy do projektu, którego wzór stanowi załącznik nr 1b do Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie (Kursy przygotowawcze do egzaminów maturalnych z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych – warsztaty praktyczne).
    Uwaga: W Formularzu zgłoszeniowym do projektu dane zamieszczone w części II. Informacje o Kandydacie/Kandydatce (część II.3 Uczniowie i uczennice) muszą być potwierdzone przez szkołę do której uczęszcza kandydat/kandydatka. Wymagany jest podpis wychowawcy lub innego pracownika szkoły oraz pieczątka szkoły.
  2. Osoby małoletnie przystępujące do rekrutacji zobowiązane są dodatkowo do złożenia Zgody rodzica/ prawnego opiekuna na udział w Projekciektórego wzór stanowi załącznik nr 5b do Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie.

Limit miejsc: 9 osób (3 grupy x 3 osoby).

Koordynator projektu może podjąć decyzję o zwiększeniu limitu miejsc.

Zajęcia będą realizowane w grupach trzyosobowych. Podział na grupy nastąpi po zakończeniu procesu rekrutacji. Zajęcia rozpoczną się po ustaleniu z prowadzącymi dogodnych terminów.

Po zakwalifikowaniu się do Projektu (po otrzymaniu informacji przesłanej na adres e-meilowy podany w Danych Kontaktowych Formularza Zgłoszeniowego do Projektu), każdy Kandydat/Kandydatka zobowiązany jest/zobowiązana jest do:

  1. zapoznania się z Formularzami klauzul informacyjnych RODO, które stanowią załącznik nr 3 oraz załącznik nr 4 do Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie,
  2. do wypełnienia i złożenia Formularza danych osobowych do Projektu, którego wzór stanowi załącznik nr 2b do Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie,
  3. do wypełnienia i złożenia Deklaracji uczestnictwa w projekcie, której wzór stanowi załącznik nr 6b do Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie.

Informacje nt. zajęć:

  • Tematyka: Warsztaty przygotowujące do egzaminu maturalnego z chemii
  • Koszt: Uczestnicy nie ponoszą kosztów zajęć – warsztaty są całkowicie dofinansowane z Unii Europejskiej
  • Liczba godzin zajęć: 75 na grupę, realizowana najczęściej w blokach 3-5 godzin.
  • Forma zajęć: Są to zajęcia praktyczne w większości laboratoryjne z elementami zajęć konwersatoryjnych
  • Adres: zajęcia mogą odbywać się w kampusie Katowickim (ul. Szkolna 9, Katowice) i Chorzowskim (ul. 75 Pułku Piechoty 1a, Chorzów) – po ustaleniu z grupą dogodnej lokalizacji.
  • Terminy zajęć: do ustalenia, po utworzeniu się grupy trzyosobowej

return to top