Uroczysta inauguracja roku akademickiego na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych odbędzie się 6 października 2021 roku o godz. 10.00
w budynku Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych Chorzów, ul. 75. Pułku Piechoty 1A/P/0/05.
W programie wydarzenia:
- Przemówienie inauguracyjne Dziekana Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych prof. dr hab. Danuty Stróż
- Przemówienie inauguracyjne Prorektora ds. Nauki i Finansów Uniwersytetu Śląskiego prof. dr. hab. Michała Daszykowskiego
- Immatrykulacja studentów
- Wykład inauguracyjny pt. „WIELKA KLAPA czyli Jak zepsuć swoją prezentację?” wygłosi redaktor Wiktor Niedzicki.
Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w uroczystości zapraszamy do kontaktu mailowego wnst@us.edu.pl. W związku z koniecznością zachowania zasad bezpieczeństwa, w inauguracji może uczestniczyć ograniczona liczba osób, decyduje kolejność zgłoszeń.
W uroczystości będzie można wziąć udział za pośrednictwem transmisji on-line.
Wiktor Niedzicki
WIELKA KLAPA czyli Jak zepsuć swoją prezentację?
Całe życie prezentujemy się innym. Kolegom, koleżankom, rodzinie. A potem… wchodzimy na scenę lub egzamin i… widzów ogarnia zdumienie. Niemożliwe, by ktoś tak zepsuł swoją prezentację! Musiał to zaplanować!
Jak zaplanować swoją porażkę to lekko zabawna opowieść o sztuce prezentacji.
Dla większości ludzi największym stresem są wystąpienia publiczne. Boimy się kompromitacji. Pocą nam się dłonie, głos więźnie w gardle. Co zrobić z rękami? Na co patrzeć? Jak nie zapomnieć, o czym mamy mówić? Jak przygotować prezentację komputerową?
Popatrzmy, jakie błędy spotykamy najczęściej i starajmy się ich unikać.
Wiktor Niedzicki, popularyzator, dziennikarz radia i TV, prezenter, wykładowca akademicki opowie o doświadczeniach w prezentacji nauki. Własnych, zdobytych w ciągu 46 lat pracy i podpatrzonych u innych.
Uczestnicy spotkania dowiedzą się, co decyduje o powodzeniu (lub niepowodzeniu) prezentacji? Czym jest wizerunek, czyli jak zrobić dobre (lub złe) wrażenie? Co oznacza tak zwana mowa ciała? Dlaczego zrażamy sobie odbiorców? Jak wywołujemy złośliwe uśmieszki i komentarze? Gdzie czyhają pułapki?
Zapraszamy na spotkanie…..