Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Śląska Moc Naukowców z Wydziałem Nauk Ścisłych i Technicznych

01.10.2024 - 10:28, aktualizacja 02.10.2024 - 15:05
Redakcja: jp

12 października 2024 roku Wydział nauk Ścisłych i Technicznych otwiera swoje pracownie i sale warsztatowe, aby po raz kolejny pokazać siłę nauki. W ramach obchodów Europejskiego Miasta nauki 2024 uczelnie publiczne organizują obchody Nocy Naukowców pod hasłem „Śląska Moc Naukowców”.

Noc Naukowców w Europejskim Mieście Nauki 2024 to popularnonaukowe wydarzenie, realizowane w paśmie Miasto-Region-Akademia w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. To tytuł przyznany Katowicom przez organizację EuroScience oraz Komisję Europejską, a jego uzyskanie było efektem prac Miasta Katowice oraz uczelni Konsorcjum Akademickiego – Katowice Miasto Nauki.

Noc Naukowców to świetna okazja do odwiedzenia śląskich uczelni:

• Politechniki Śląskiej,
  • Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach,
  • Uniwersytetu Śląskiego,
  • Śląskiego Uniwersytetu Medycznego,
  • Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach,
  • Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach

i wzięcia udziału w warsztatach, pokazach, wykładach, wystawach oraz wielu innych aktywnościach popularnonaukowych, którzy przybliżą działania naukowców, doktorantów oraz studentów.

Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych zaplanował wiele aktywności. Noc Naukowców rozpoczniemy o godzinie 17.00 we wszystkich naszych lokalizacjach: w Katowicach, w Sosnowcu i w Chorzowie. Będą to wystawy, gry terenowe, pokazy, warsztaty i wykłady bezpłatne. Aktywności kierowane do wszystkich grup wiekowych. Miłośnicy nauki na pewno znajdą coś dla siebie.

Do zobaczenia w sobotę!

Serdecznie zapraszamy.