Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Festiwal Słowa im. Jerzego Pilcha „Granatowe Góry”

04.06.2021 - 18:06, aktualizacja 08.06.2021 - 11:27
Redakcja: jp

W dniach 28-30 maja w Wiśle odbył się Festiwal Słowa im. Jerzego Pilcha “Granatowe Góry”. „Od słowa do doświadczenia” to hasło przewodnie strefy Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE – „ŚFNonTour”, które towarzyszyło, wraz z mobilną strefą naukową, Festiwalowi. Strefa naukowa została zorganizowana przez pracowników Instytutu Inżynierii Materiałowej Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych.

Uczestnicy Festiwalu mogli wziąć udział w pokazach i warsztatach, których głównym celem było zaprezentowanie różnorodnych materiałów. Nasi naukowcy prezentowali wpływ budowy materiałów na ich właściwości i znaczenie, jakie to ma w praktyce. Zaprezentowali materiały inteligentne wykorzystywane w najróżniejszych dziedzinach życia, od kosmonautyki do przedmiotów codziennego użytku. Część warsztatów i pokazów: ”Żyjący” drut czyli materiały inteligentne”, „Jajko to czy ząb?”, „Czary-Mary”, „Zrób to sam” trwała w trybie ciągłym przez cały czas festiwalu i cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających. ŚFNonTour trwał 3 dni i były to dni pełne wrażeń.

W Festiwalu udział wzięli pracownicy i doktoranci Instytutu Inżynierii Materiałowej: mgr inż. Karsten Glowka , mgr inż. Iza Matuła, , dr Magdalena Szklarska i mgr inż. Paweł Świec. Opiekunem stoiska była dr hab. Małgorzata Karolus, prof. UŚ.

Zapraszamy do obejrzenia paru fotografii w relacji Pani Profesor Małgorzaty Karolus.

Strona wydarzenia