Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

WNST na Światowym Forum Miejskim w Katowicach

04.07.2022 - 09:36, aktualizacja 06.07.2022 - 14:50
Redakcja: jp

Katowice były gospodarzem 11. sesji Światowego Forum Miejskiego ONZ (World Urban Forum 11 – WUF11). Tegoroczna edycja odbywała się od 26 do 30 czerwca 2022 roku, główną część wydarzeń zaplanowano w Spodku oraz w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Spotkania w ramach Forum prowadzone były także w 11 strefach miejskich zlokalizowanych w centrum Katowic, w tym na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego, gdzie powstała strefa nauki.

Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych był obecny w strefie nauki. Stanowiska pokazowe zorganizowali pracownicy Instytutu Inżynierii Materiałowej, Instytutu Inżynierii Biomedycznej oraz studenci kół naukowych: Koła Naukowego Matematyków, Studenckiego Koła Nauczycieli Matematyki i Informatyki UŚ oraz Koła Naukowego Fizyki Medycznej.

|fot.: Magda Szklarska, Agnieszka Szurko, Magda Korbela|