Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Projekt edukacyjny
„Informatyka kwantowa i chemia na rzecz zielonej przyszłości – Uniwersytet Śląski w Katowicach wspiera studentów i uczniów szkół ponadpodstawowych”

Projekt realizowany jest w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021–2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji) dla Priorytetu: FESL.10.00-Fundusze Europejskie na transformację dla Działania: FESL.10.25-Rozwój kształcenia wyższego zgodnie z potrzebami zielonej gospodarki.

Zadanie 3. Warsztaty chemiczne dla entuzjastów – wsparcie uczniów szkół ponadpodstawowych w przygotowaniu do egzaminów maturalnych i konkursów przedmiotowych

Serdecznie zapraszamy entuzjastów chemii do udziału w naszych warsztatach, które stanowią doskonałe wsparcie w przygotowaniu do egzaminu maturalnego oraz konkursów przedmiotowych. Nasz program skupia się przede wszystkim na praktycznym podejściu do nauki, umożliwiając uczestnikom lepsze zrozumienie zagadnień chemicznych i podniesienie swoich umiejętności laboratoryjnych.

Podczas zajęć laboratoryjnych uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję przeprowadzać różnorodne doświadczenia chemiczne, co pozwoli im na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy teoretycznej. Nasze warsztaty odbywają się w małych grupach, co umożliwia bardziej indywidualne podejście do potrzeb każdego uczestnika i uczestniczki. Dodatkowo oferujemy także indywidualne zajęcia mentoringowe, skupiające się na przygotowaniu do konkursów przedmiotowych.

Proponujemy następujące formy wsparcia:

  • Przygotowanie do egzaminu maturalnego z chemii – warsztaty laboratoryjno-konwersatoryjne – działanie realizowane jako:
    • intensywne kursy maturalne z chemii w wymiarze 45 godzin dydaktycznych. Planujemy 2 edycje zajęć. Rekrutacja do 1 edycji zajęć rozpocznie się w czwartym kwartale 2024 roku, realizacja zajęć to luty – maj 2025 (1 edycja). 2 edycja: rok akademicki 2025/26
    • przygotowanie do egzaminu maturalnego z chemii – 75 godzin – 1 edycja: rekrutacja w drugim kwartale 2024 roku, zajęcia rozpoczną się po zrekrutowaniu odpowiedniej liczby uczniów i uczennic oraz po ustaleniu z prowadzącymi dogodnych terminów. Nie wykluczamy realizacji części zajęć w wakacje 2024 r. 2 edycja – 2025/26.
  • Wsparcie uczestników konkursów przedmiotowych z zakresu chemii i nauk pokrewnych – skierowane do 10 osób uczących się, wsparcie w wymiarze 60 godzin indywidualnych zajęć laboratoryjnych z chemii i nauk pokrewnych – lista proponowanych zakresów konkursów przedmiotowych zostanie podana w ogłoszeniu rekrutacyjnym.
  • Wsparcie finalistów i laureatów konkursów przedmiotowych z zakresu chemii i nauk pokrewnych – skierowane do 4 osób uczących się – finalistów i laureatów konkursów przedmiotowych w wymiarze 20 godzin zajęć w formie mentoringu.

REKRUTACJA
Prosimy o śledzenie informacji zawartych w sekcji Rekrutacja – to tam będą się pojawiać ogłoszenia rekrutacyjne do odpowiedniej formy wsparcia.

icon with a test tube

Biuro Projektu
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
40-006 Katowice, ul. Bankowa 14, pokój 323
tel.: 32 359 2452

Koordynator Projektu: dr Katarzyna Kowalska-Szojda, prof. UŚ
E-mail: katarzyna.kowalska-szojda@us.edu.pl
tel.: 32 359 1460

Asystentka ds. administracyjnych: mgr Ewelina Ślusarek
E-mail: ewelina.slusarek@us.edu.pl
tel.: 32 359 2452

#FunduszeUE
#FunduszeEuropejskie

return to top