Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

 • Polski
 • English
search
Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Zapisy na wydarzenia podczas Święta Liczby Pi

Zapisy na wydarzenia odbywające się poprzez platformę Zoom (wykłady i warsztaty) oraz na zabawę „Pilionerzy” rozpoczną się
w poniedziałek 1 marca 2021 r. o godzinie 15:00.
Przypominamy, że większość wykładów i warsztatów będzie transmitowane na dwóch kanałach YouTube
bez konieczności rejestracji.

 1. Link do kanału nr 1: https://www.youtube.com/UniwersytetSlaski
 2. Link do kanału nr 2: https://www.youtube.com/telewizjaus

Zasady uczestnictwa Święta Liczby Pi

 1. Święto Liczby Pi jest wydarzeniem odbywającym się cyklicznie i mającym na celu popularyzowanie nauk ścisłych i technicznych. W jego trakcie odbywają się liczne wykłady, warsztaty i pokazy.
 2. Celem Święta jest przede wszystkim popularyzacja nauk ścisłych i technicznych, pobudzanie młodzieży i nie tylko do zainteresowania nauką poprzez inspirowanie ciekawości poznawczej, ale także przedstawienie uczestnikom możliwości studiowania na różnych kierunkach oferowanych przez Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego.
 3. XV Święto Liczby Pi odbędzie się 15 marca 2021 roku z wykorzystaniem narzędzi do komunikacji poprzez Internet (platformy Zoom, Google Meet, YouTube, Facebook, strony internetowej swietopi.us.edu.pl).
 4. Wykłady i warsztaty będą realizowane na platformie ZOOM i YouTube, zabawa „Pilionerzy” z wykorzystaniem platformy Google Meet.
 5. Poza wydarzeniami realizowanymi on-line w trakcie trwania Święta w mediach społecznościowych (m.in. na stronie internetowej swietopi.us.edu.pl oraz na Facebook’u) zostaną umieszczone filmy i inne materiały związane z Świętem.
 6. Zajęcia, które odbędą się poprzez platformę Zoom będą równocześnie transmitowane za pośrednictwem następujących kanałów
 7. Udział w wydarzeniach, które będą się odbywały za pośrednictwem platform Zoom i Google Meet wymagają wcześniejszych zapisów, w tym zaakceptowania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przebiegu procesu rejestracji i udziału w wydarzeniach.
 8. Wydarzenia transmitowane za pomocą kanałów YouTube oraz filmy i inne materiały umieszczone w tych mediach będą ogólnodostępne i nie wymagają rejestracji (w tym podawania danych osobowych).
 9. Biorąc udział w wydarzeniach poprzez platformę Zoom uczestnicy powinni mieć wyłączone kamery. Uczestnicy tych wydarzeń zarejestrowani przez szkoły logują się wpisując nazwę szkoły, zaś osoby rejestrujące się indywidualnie logują się z wykorzystaniem otrzymanego wcześniej od organizatorów indywidualnego nick’a (nie za pomocą pełnego imienia i nazwiska).
 10. Organizatorzy nie pokrywają kosztów połączeń internetowych ani korzystania z łącz internetowych niezbędnych do uczestnictwa w wydarzeniach.
 11. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania wydarzenia lub jego części z przyczyn niezależnych od siebie.

return to top