Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych

Dzień bez komputera | dr inż. Przemysław Kudłacik

03.05.2023 - 07:00 aktualizacja 03.05.2023 - 13:11
Redakcja: magdakorbela
Tagi: bez komputera, informatyka, unplugged

DZIEŃ BEZ KOMPUTERA

Save the date with our scientists

Dnia 3 maja obchodzony jest Dzień bez komputera.

To w ogóle możliwe? Znawca komputerów i tego, co w nich siedzi, dr inż. Przemysław Kudłacik, pochyla się nad tematem.

„Kartka z kalendarza” to cykl artykułów, które powstawały z okazji różnych nietypowych świąt. Autorami prezentowanych materiałów są studenci, doktoranci i pracownicy Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ.

fot. archiwum prywatne

dr inż. PRZEMYSŁAW KUDŁACIK

adiunkt, informatyka techniczna i telekomunikacja

wyświetl publikacje
Ambasador kierunku informatyka

Kartka z Kalendarza – Dzień projektanta stron internetowych

Informatyk też człowiek, ma nogi i chodzić musi 🙂 szczególnie w dzień bez komputera.

Choć często zawody powiązane silnie z komputerem kojarzymy ze zgarbionymi, bladymi postaciami to okazuje się, że w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Owszem, jako wieloletni praktyk technik i rozwiązań komputerowych muszę przyznać, że po pierwsze ułatwiają nam życie, przyspieszają pracę, ale i potrafią wciągnąć jak przepastne otchłanie mediów społecznościowych.

Dlatego w taki dzień, dzień bez komputera warto zbliżać się do natury w dowolnej formie. Czy to spacer, czy rower, czy ogólnie wycieczka, pozwalają zapomnieć o szarościach, obowiązkach dnia codziennego. Wyłączmy komputery i smartfony. Odpoczywajmy w otoczeniu zieleni i zapachów wiosny.

Tego wszystkim gorąco życzę – dr inż. Przemek Kudłacik z Rodziną

Zdjęcie rodziny na tle przyrody
fot. archiwum prywatne P. Kudłacik